• شناسه خبر : 48261
  • تاریخ انتشار : 29 بهمن 1399 - 11:12

رئیس مرکز ملی فرش ایران در دیدار با شهردار اردبیل با اشاره به قدمت و اهمیت هنر_صنعت فرش در کشورمان بر لزوم ترویج عمومی و معرفی این کالای ارزشمند به توریست ها و مسافران خارجی تاکید کرد.

فرش

 

فرح ناز رافع در این دیدار گفت: برای رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف آماده همکاری با همه بخش و استفاده از ظرفیت های آنها هستیم و شهرداری ها فرصت های خوبی در این خصوص دارند که حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مسئولیت اجتماعی همه بخش ها در خصوص فرش و توسعه امور آموزشی این حوزه، خواستار همکاری و توجه بیشتری از شهرداری استان اردبیل در حوزه فرش شد.

رافع گفت: پیشنهاد می کنیم شهرداری اردبیل برای گسترش این هنر_صنعت میدانی را در شهر اردبیل به عنوان میدان فرش ایجاد کند و از المان های فرش در مبلمان شهری و نقاشی های شهری استفاده نماید.

در این دیدار شهردار اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل قادر به ایجاد نمایشگاه دائمی در شهر اردبیل است، تصریح کرد: شهرداری قادر است تا نمایشگاه های فصلی فرش دستباف را ایجاد کند و خواستار امضای تفاهم نامه مشترک با مرکز ملی فرش ایران و سازمان صمت استان اردبیل برای عملیاتی کردن طرح هایی از این دست نماید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up