• شناسه خبر : 48269
  • تاریخ انتشار : 30 بهمن 1399 - 12:51

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ضمن هشدار نسبت به خستگی کادر درمان گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید جدی گرفته شود.

ماسک آلودگی

 

شهرام حبیب‌زاده در نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در محل سپاه حضرت عباس (ع) استان ضمن هشدار نسبت به خستگی کادر درمان اظهار داشت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید جدی گرفته شود.

وی همچنین با توصیه جدی به رصد و رهگیری براساس روند مورد تایید مراکز بهداشتی و درمانی گفت: باید به ازای هر تست مثبت، تعداد ۱۰ نفر رهگیری و شناسایی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به بروز کرونای جهش یافته در برخی استان‌های کشور و خطر جدی این نوع بیماری افزود: پیشگیری از این نوع ویروس، همت جمعی مردم و دستگاه های اجرایی را می طلبد و نیاز است حساسیت بسیار بالایی در این خصوص ایجاد شود چون با توجه به مرگ و میر سه برابری این نوع ویروس، هرگونه بی‌توجهی فاجعه بار خواهد بود.

حبیب زاده اظهار کرد: افراد جوان که شدت علائم کرونای در آنها زیاد بوده و یا دچار نارسایی تنفسی شدید هستند، افرادی که سابقه تماس با مسافر از اروپا داشته یا اخیرا به اروپا مسافرت کرده و مبتلا به کرونا شده اند و همچنین کسانی که علائم بالینی غیر معمول دارند که شبیه علائم کرونا است، باید در سریعترین زمان ممکن به مراکز درمانی مراجعه کنند و تمهیدات لازم جهت قرنطینه و مراقبت از این افراد در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up