• شناسه خبر : 48321
  • تاریخ انتشار : 30 بهمن 1399 - 01:28

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: بودجه شهرداری اردبیل در سال ۱۴۰۰ دو برابر شده و بایدفعالیت ‌ها و کارهای عمرانی عظیمی را شاهد باشیم.

جواد انصاری

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: اولویت شورای شهر اردبیل در بررسی بودجه ۱۴۰۰ توجه به اصل توسعه متوازن در همه مناطق شهر اردبیل است.

به گزارش شهرخوان، جواد انصاری در آیین تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری به شورای شهر که در فرهنگسرای پارک بانوان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: امسال به دلیل شیوع کرونا آیین تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری به شورای شهر را در قالب یکصد و سی و هفتمین جلسه رسمی شورای شهر انجام می‌دهیم تا با پرهیز از هرگونه تجمع و حضور گسترده مدعوین بتوانیم کارهای اولیه را در دریافت لایحه بودجه انجام دهیم.

وی تصریح کرد: شورای شهر در دور پنجم در کنار فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و خدماتی توجهی جدی به برقراری توازن و تعادل توسعه‌ای مناطق مختلف شهری داشته تا از به هم ریختگی و نگاه نامتوازن جلوگیری شود.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: در این چهار سال اعضای شورای شهر اردبیل تلاش کردند تا به عنوان اولویت اصلی و اساسی خدمت به مردم را با همراهی شهرداری اردبیل در دستور کار قرار داده و به دور از مسائل حاشیه‌ای و مباحث غیرکارشناسی، اصل فهم مشترک در پیگیری مسائل را در دستور کار قرار دهند.

انصاری افزود: در سایه همدلی شورای شهر و شهردار اردبیل خدمات بی‌بدیلی در چهار سال اخیر انجام شده و امیدواریم در بودجه ۱۴۰۰ نیز همچنان بر عهدی که با مردم در توسعه متوازن شهری بسته‌ایم، به خوبی عمل کرده و این مسئولیت سنگین و خطیر را به سرانجام برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: هر چند عمده درآمد شهرداری اردبیل از مناطق یک، دو و سه شهری است اما در توزیع اعتبارات بین پنج منطقه شهرداری هیچ تفاوت و فرقی قائل نشدیم و سعی و تلاشمان بر این بوده تا تعادل و توازن را مورد توجه قرار داده و رضایت مردم را با خدمت‌رسانی بی‌منت فراهم کنیم.

انصاری اضافه کرد: اعضای شورای شهر از هفته آینده بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ را در دستور کار قرار می‌دهند تا در کمیسیون‌های مختلف به ویژه کمیسیون‌های تخصصی کار با دقت به پیش رفته و در کمتر از ۱۵ تا ۲۰ روز بررسی لایحه به انجام رسیده و برای اجرا تقدیم شهردار اردبیل خواهد شد.

ر ئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: بودجه شهرداری اردبیل در سال ۱۴۰۰ د و برابر شده و باید فعالیت ‌ها و کارهای عمرانی عظیمی را شاهد باشیم .

جواد انصاری در آیین تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری به شورای شهر اظهار کرد : در روزهای آینده و با فشردگی جلسات صبح و عصر اعضای شورای شهر اردبیل در سال پایانی فعالیت خود بررسی بودجه را در کنار متمم انجام می ‌ دهند تا به سرعت شاهد تصویب متمم و لایحه بودجه ۱۴۰۰ باشیم.

وی تصریح کرد:‌ در بودجه سال آینده همچنان بحث خدمت‌رسانی همه‌جانبه و رعایت عدالت در این خدمات در مناطق مختلف شهر اردبیل مد نظر قرار گرفته و امیدواریم با همراهی مردم شاهد تحقق اهداف بودجه ۱۴۰۰ باشیم.

ر ئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: شهرداری از خود مردم و برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم است و هر چقدر عموم شهروندان در پرداخت عوارض به شهرداری کمک کنند، به همان نسبت شهرداری نیز خدمات خود را توسعه داده و در همه مناطق شهر شاهد گستردگی فعالیت‌های عمرانی،‌ فرهنگی و اجتماعی خواهیم بود.

انصاری افزود: هر چند بیشترین درآمد از سه منطقه شهرداری اردبیل به دست می‌آید اما به همه پنج منطقه شهری اردبیل نگاهی یکسان داریم و به دور از تبعیض سعی می‌کنیم تا خدماتی مناسب و کیفی را به شهروندان ارائه کنیم.

وی تنوع خدمات شهرداری را در بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و زیربنایی یادآور شد و خاطر نشان کرد: همان طوریکه در کمتر از ۱۵ روز تعرفه سال ۱۴۰۰ مورد بررسی و تصویب قرار گرفت، تا ۲۰ اسفندماه هم متمم بودجه ۹۹ و هم لایحه بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر مورد بررسی قرار می‌گیرد تا برای اجرا به شهرداری تقدیم شود.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: بودجه سال آینده شهرداری با یک رشد دو برابری به یک‌هزار میلیارد تومان رسیده در حالی که متمم بودجه ۹۹ در حدود ۶۲۰ میلیارد تومان است.

وی تکمیل و راه‌اندازی پل قدس و همچنین تلاش برای اتمام چهار پل روگذر اردبیل را با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا یادآور شد و بیان کرد: حداقل دو پل اجرایی در این بخش که با ۵۰۰ میلیارد تومان به انجام می‌رسد،‌ سال آینده تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

انصاری ادامه داد: بدون اینکه سال پایانی شورای پنجم در عملکردها و فعالیت‌های ما تأثیر بگذارد، همچنان با قوت و تا روز آخر خدمت در سنگر پارلمان محلی جلب رضایت مردم و همچنین حل مشکلات و معضلات شهری را به جد پیگیری می‌کنیم و امیدواریم با همکاری مجموعه شهرداری و خود شهروندان بتوانیم تراز توسعه شهر اردبیل را در همه بخش‌ها ارتقا دهیم.

ر ئیس شورای اسلامی شهر اردبیل اظهار کرد: اولویت توسعه در شهر اردبیل همچنان حوزه فرهنگی و اجتماعی است و به دور از شعارزدگی در قالب شهر انسان‌محور تلاش بر این است تا توسعه متوازن و پایدار در شهر اردبیل شکل بگیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up