• شناسه خبر : 48330
  • تاریخ انتشار : 30 بهمن 1399 - 10:53

رئیس ستاد دیه استان اردبیل گفت: ۵۲ جشن گلریزان در ماه رمضان ۱۴۰۰ برگزار می ‌شود.

گلریزان

 

کریم‌الله محبوبی در حاشیه جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با گروه جهادی مهرپرور با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل اظهار داشت: برای سال ۱۴۰۰ نیز ۵۲ جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی و برگزار خواهد شد که این جشن‌ها موجب افزایش منابع مالی و نیز افزایش تعداد زندانیان آزاد شده در پنج سال اخیر شده است.

وی به حس انسان دوستی مردم استان اردبیل اشاره کرد و افزود: در پنج سال گذشته با حمایت‌های خیرین و مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی و حمایتی بیش از ۲ هزار نفر زندانی محکوم مالی و جرایم غیرعمد آزاد شده داشته‌ایم که این تعداد در مقایسه با ۱۴ سال قبل از سال ۹۵ مثال‌زدنی و با افزایش چشمگیری مواجه بوده است.

رئیس ستاد دیه استان اردبیل با اشاره به نقش ستاد دیه در اصلاح قانون بیمه شخص ثالث اظهار کرد: اجباری شدن بیمه شخص ثالث که از اوایل سال ۱۳۹۵ اجرا شده منجر به کاهش آمار زندانیان در حوزه تصادفات رانندگی شده است که تحقق این قانون فقط با پیگیری و طرح موضوع ستاد دیه در کل کشور بوده است.

محبوبی بیان کرد: به برکت اجرایی شدن این قانون و اصلاح آن می‌توان به جرأت گفت که در حال حاضر زندانی محکوم به پرداخت دیه ناشی از حوادث رانندگی در استان اردبیل نداریم و در سال ۹۹ فقط ۲ نفر زندانی داشتیم که با مشارکت خیرین و ستاد دیه از زندان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه در پنج سال گذشته ۲۸ زندانی محکوم به پرداخت دیه ناشی از تصادفات رانندگی در استان اردبیل داشتیم که در این مدت از زندان آزاد شدند و امروز این رقم به صفر رسیده است.

رئیس ستاد دیه استان اردبیل از برگزاری چهارمین همایش جامعه حسینیان دارالارشاد اردبیل در سال آینده خبر داد و گفت: این همایش همزمان با فرارسیدن ماه محرم و صفر در استان اردبیل برگزار خواهد شد که همچون سال ۹۹ در سال ۱۴۰۰ نیز به صورت مجازی برگزار می‌شود که در امسال در قالب این همایش مردم بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان برای آزادسازی زندانیان کمک کردند.

محبوبی از برگزاری پنجمین همایش بانوان خیر در استان اردبیل خبر داد و گفت: در قالب این همایش که تا پایان سال نیز ادامه دارد بانوان استان اردبیل برای آزادسازی زندانیان کمک می‌کنند که تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده و نسبت به سال‌های قبل بیش از ۱۳۰ درصد افزایش دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up