• شناسه خبر : 48366
  • تاریخ انتشار : 01 اسفند 1399 - 12:47

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: کشاورزان برتر پیشگامان اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی جامعه هستند.

سموم کشاورزی

 

خلیل نیکشاد در دیدار با سه برگزیده کشوری حوزه کشاورزی استان اردبیل گفت: این استان در تولید عسل، گندم، گوشت قرمز و سفید، تخم مرغ نطفه دار، کلزا، پنبه، سیب ‌زمینی، عدس، بادام زمینی، سیر، ذرت، چغندر قند و سویا حایز رتبه زیر هفت در سطح کشور است.

وی بیان کرد: استان اردبیل به عنوان قطب تولیدات کشاورزی کشور کمی بیش از یک درصد اراضی کشاورزی کشور را در اختیار دارد اما در این مساحت کم، بالغ بر چهار درصد محصولات کشاورزی کشور تولید می ‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اضافه کرد: امسال در سی و پنجمین دوره تجلیل از کشاورزان نمونه، ۵۵ فعال و تولید کننده برتر بخش کشاورزی استان اردبیل مورد تجلیل قرار گرفتند که سه نفر از آنها حائز رتبه ملی و کشوری بوده و ۵۲ نفر نیز برگزیده استانی بودند.

وی گفت: سه نفر از این کشاورزان به عنوان تولیدکنندگان برتر کشوری بودند که چند روز پیش طی مراسمی مجازی و به شکل ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر جهاد کشاورزی همراه با برگزیدگان سایر مناطق کشور مورد تجلیل قرار گرفتند.

نیکشاد افزود: در این مراسم ملی، حسین محرابی عدس ‌کار دیم از شهر هشجین بخش خورش ‌رستم شهرستان خلخال با تولید ۱.۸ تن عدس از هر هکتار مزرعه دیم به عنوان تولیدکننده برتر بخش حبوبات مورد تجلیل قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این مراسم سیداسماعیل عطایی از روستای زیوه شهرستان گرمی نیز به عنوان مرتع دار نمونه کشوری که موفق به احیای ۸۹۲ هکتار از مراتع ییلاق سارای ‌داش در دامنه سبلان شده بود، تجلیل شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اضافه کرد: در این مراسم سید مسلم بنی هاشم از روستای ارباب کندی شهرستان مشگین ‌شهر نیز در بخش شیلات با تولید بالای ۷۰ تن ماهی سرد آبی قزل ‌آلای رنگین کمان به عنوان تولید کننده برتر کشوری معرفی و تجلیل شد.

وی بیان کرد: علاوه بر این سه تولید کننده ملی، ۵۲ تولید کننده و کشاورز نمونه و برگزیده استانی در بخش ‌های مختلف حوزه کشاورزی نیز که بر اساس شاخص ‌های تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفته بودند، در مناطق مختلف استان اردبیل تجلیل شدند.

نیکشاد، کشاورزان برتر و نمونه را رهبران و پیشگامان اقتصاد مقاومتی و استقلال و امنیت غذایی جامعه عنوان کرد و گفت: تولید در عرصه کشاورزی پیشران سایر بخش ‌های اقتصادی جامعه محسوب می ‌شود و رشد بخش کشاورزی استان اردبیل تاثیر مثبتی در رونق سایر بخش ‌ها گذاشته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up