• شناسه خبر : 48471
  • تاریخ انتشار : 02 اسفند 1399 - 01:32

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: کسب و کارهای گردشگری و صنایع دستی جوانان خلاق و بااستعداد تا مرحله تجاری‌سازی حمایت می‌شوند/یک بار دیگر خبر کپی بفرستید جریمه می شوید

IMG 5843

مهران اوچی‌اردبیلی ظهر امروز در جلسه امضای موافقتنامه ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی اردبیل اظهار داشت: هدف از راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی، برانگیختن، شناسایی و هدایت جوانان کارآفرین است و افراد ۱۸ تا ۳۵ سال می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: در مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان تلاش خواهد شد تا چگونگی دستیابی آنها به یک ایده بکر و ناب مورد بررسی قرار گرفته و بعد از آن تیم خود را تشکیل دهند و در نهایت ایده خود را به یک کسب و کار نوپا با قابلیت اجرا و جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل افزود: متخصصان در منش به دنبال این هستند که خدماتی را به افراد خلاق و دارای ایده کسب و کار ارائه دهند و طی مدت شش ماه حضور ،تیم‌ها در سه فاز ترویجی، نوآوری و شتابدهی از حمایت های لازم برخوردار باشند.

اوچی‌اردبیلی بیان کرد: برنامه مشخصی برای ارائه خدمات در مرکز منش طراحی شده است که شامل برگزاری رویدادهای چند ساعته، رویدادهای ۵ ساعته اطلاع رسانی، رویدادهای ارائه استارتاپ‌ها به سرمایه‌گذاران ملی و منطقه‌ای، رویدادهای استارتاپ ویکند سه روزه و برگزاری یک جشنواره تیم‌های برتر و حضور در نمایشگاه‌های استانی و ملی است.

وی تصریح کرد: در مرکز منش یک شورای راهبری با عنوان شورای جذب و هدایت ایده‌ها شکل خواهد گرفت که مجموعه‌ای از متخصصان حوزه کارآفرینی و فناوری و چهره های دانشگاهی و کارآفرینان خواهد بود که تصمیمات لازم را برای تحقق اهداف این مرکز اتخاذ خواهند کرد.

اوچی‌اردبیلی با بیان اینکه این مرکز بسترهای لازم را برای جوانان فراهم خواهد کرد تا جوانان در حوزه کسب و کار ایده‌های خود را در زمینه های مختلف کسب و کار  تبیین کنند، تصریح کرد: در زمینه کسب و کار باید ظرفیت استان در نظر گرفته شود و از تمام ظرفیت های ایجاد شده استفاده کنیم که بزرگترین ظرفیت استان اردبیل در زمینه کسب و کارهای حوزه گردشگری و صنایع دستی است که جوانان خلاق می‌توانند در این زمینه با ایده های خود رونق کسب و کار در حوزه گردشگری و صنایع دستی  را رقم بزنند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up