• شناسه خبر : 48485
  • تاریخ انتشار : 02 اسفند 1399 - 01:02

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس گفت: بارها از عدم تناسب امکانات بهداشتی و درمانی موجود با شأن و نیاز مردم و جمعیت منطقه سخن گفته شده و با پیگیری‌های اساسی نیازهای اساسی پزشکی و درمانی تامین می‌شود.

عباس جهانگیرزاده صبح امروز در جلسه تشریح بخش بهداشت و درمان اردبیل اظهار داشت: پیگیری برای دستگاه ام آر آی و عقد قرارداد و واریز پیش پرداخت آن، پیگیری و استقرار پیشرفته‌ترین دستگاه سی تی اسکن کشور در بیمارستان شهدا و اخذ دستور از معاون وزیر بهداشت برای تخفیف کامل در پرداخت بهای خرید دستگاه سی تی اسکن از اهم مواردی است که در شهرستان پارس‌آباد انجام یافته است.

وی افزود: پیگیری و اخذ اعتبار برای آماده‌سازی محل استقرار دستگاه سی تی اسکن اعم از سرب کاری، یو پی اس و تجهیزات جانبی به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده و به همین منظور پیگیری و راه‌اندازی بخش “آی سی یو” دوم بیمارستان شهدا با ۵ تخت که تعداد تخت‌های آی سی یو را به ۱۱ تخت می‌رساند.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیگیری و تامین مخزن کرایوژنیک ۲۰ تنی و منیفولد اکسیژن برای پشتیبانی دستگاه‌های اکسیژن ساز بیمارستان شهدا که حتی در صورت قطع چند هفته‌ای برق نیز مشکلی در مورد تامین اکسیژن بیماران وجود نخواهد داشت.

جهانگیرزاده از اخذ اعتباری در حدود ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت یک طبقه کامل بیمارستان ارس خبر داد و گفت: بارها از عدم تناسب امکانات بهداشتی و درمانی موجود با شأن و نیاز مردم و جمعیت منطقه سخن گفته شده و پیگیری‌های اساسی در زمینه تامین دستگاه سی تی اسکن، چندین کامیون تخت icu، دستگاه اکسیژن ساز، تجهیز بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، تجهیز درمان بستر اصلاندوز، افزایش چندین تخت بیمارستانی و تجهیزات آزمایشگاهی انجام داده و منتج به نتیجه کرده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up