• شناسه خبر : 4854
  • تاریخ انتشار : 22 فروردین 1398 - 02:01

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل گفت: تاکنون بیش از 80 درصد تجهیزات و زمین های بازی در شهر اردبیل استانداردسازی شده و به آنها گواهی ایمنی اعطا شده است.

به گزارش شهرخوان، مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل اعلام کرد: ایمن سازی تجهیزات مورد استفاده از زمین و مراکز بازی در شهرهای استان با همکاری شهرداری ها و بهره برداران این واحدها آغاز شده است.

هاشم علایی در مصاحبه با خبرنگاران کلیه تجهیزات مورد استفاده در شهربازی و زمین بازی موجود در استان را مشمول مقررات استاندارد اجباری اعلام کرد و گفت: با توجه به آغاز فصل بهره برداری از این تجهیزات و مراکز، نظارت و بازرسی از آنها آغاز شده است.

وی بیان کرد: استانداردسازی این تجهیزات و مراکز از طریق سامانه نظارتی به صورت مستمر پایش شده و عملیات نظارت بر آنها از طریق شرکت های تخصصی مستقر در استان دنبال می شود.

وی اضافه کرد: تاکنون بیش از 80 درصد تجهیزات و زمین های بازی در استان به خصوص در شهر اردبیل استانداردسازی شده و به آنها گواهی ایمنی اعطا شده است.

 

 

پارک

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل همچنین از انجام بیش از 300 مورد بازرسی و بازدید فنی و ایمنی از اماکن شهربازی در استان در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: پارسال تعداد 28 دستگاه نصب شده شهرهای بازی استان به دلیل عدم اخذ تاییدیه استاندارد با

همکاری شهرداری های استان ، پلمب شد.

علایی همچنین از شهرداری های استان خواست تا بدون کسب استاندارد و گواهی ایمنی، از فعالسازی دستگاه ها و تجهیزات زمین های بازی جلوگیری کنند.

وی افزود: مسئولیت هر گونه اتفاق ناگوار در تجهیزات و مراکز شهربازی غیرایمن بر عهده شهرداران و بهره برداران آنهاست و از مردم نیز می خواهیم که از تجهیزات و زمین بازی ایمن سازی شده استفاده کرده و گواهی ایمنی معتبر را از این مراکز مطالبه کنند.

وی همچنین گفت: گواهی ایمنی اعطا شده به تجهیزات شهربازی ها یک ساله بوده و شروع فعالیت در سال جدید نیازمند اخذ دوباره گواهی ایمنی جدید است.

 

 

پارک

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل اضافه کرد: مالکان و بهره برداران تجهیزات شهربازی موظف هستند که گواهی ایمنی معتبر را در معرض دید مردم قرار دهند و مطابق با استانداردهای تعریف شده از این تجهیزات استفاده کرده و متصدیان آموزش دیده و دارای دانش

فنی لازم را به کارگیری کنند.

وی خواستار استاندارد سازی تجهیزات بازی و تفریحی نصب شده در شهربازی های سرپوشیده و داخل پاساژها و مراکز خرید شد و اعلام کرد: دستگاه های مجوز دهنده این گونه مراکز باید برای استانداردسازی تجهیزات با اداره کل استاندارد همکاری کنند چرا که استفاده از این

تجهیزات بدون گواهی ایمنی تخلف محسوب می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up