• شناسه خبر : 48547
  • تاریخ انتشار : 03 اسفند 1399 - 02:40

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح شفافیت آرا به زودی عملیاتی می‌شود که با اجرای آن به دنبال ارتقای کارآیی نمایندگان مجلس هستیم تا بتوانیم آن را به سایر قوا نیز منتقل کنیم.

مجلس

حجت الاسلام سید کاظم موسوی اظهار داشت: طرح شفافیت آرای نمایندگان موضوعی است که در مجلس به دنبال آن هستیم و در این زمینه به دنبال شفافیت حداکثری آرا هستیم تا بتوانیم رای اعتماد به وزار و استیضاح آنان در طرح‌ها و لوایح را به دست آوریم.

وی با اشاره به این که طرح شفافیت آرا به زودی عملیاتی می‌شود، بیان کرد: داشتن صداقت و اعتماد در حوزه نظامی و دفاعی از اولویت‌های اساسی مجلس است که به همین منظور با شفافیت آرا به دنبال ارتقای کارآیی نمایندگان مجلس هستیم تا بتوانیم آن را به سایر قوا نیز منتقل کنیم و این موضوع زمانی که اجرایی شود بسیاری از پیشامدها و مشکلات را برطرف می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دستاوردهای مهم شفافیت آرا ایجاد حس اعتماد به مجلس است که این موضوع نشان از مطالبه‌گری مردم از مجلس و انتخابات و نمایندگان است و در این زمینه مجلس به عنوان پیشگام اجرای این طرح ورود پیدا کرده است.

موسوی تصریح کرد: شفافیت آرا سبب از بین رفتن فسادها و نیز رفع اتهامات بر ضد نمایندگان می‌شود که این در حقیقت به باورپذیری مجلس در بین مردم کمک شایانی می‌کند و بسیاری از مشکلات را می‌تواند حل کند که به همین منظور تلاش حدأکثری برای اجرای این طرح در دستور کار قرار دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up