• شناسه خبر : 48714
  • تاریخ انتشار : 06 اسفند 1399 - 02:42

استاندار اردبیل گفت: افراد خیرخواه تاکنون ۳۹۶ مدرسه در مناطق مختلف استان اردبیل احداث کرده و در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار داده‌اند.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در این آیین که تحت عنوان بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل برگزار شد اظهار داشت: افراد خیرخواه تاکنون ۳۹۶ مدرسه در مناطق مختلف استان اردبیل احداث کرده و در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار داده‌اند.

وی با اشاره به ادامه عملیات احداث ۴۸ مدرسه جدید توسط خیرین مدرسه‌ساز در استان اردبیل افزود: کار تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش بسیار مهم و اساسی است ولی انجام این کار مهم نیاز به مکان مناسب دارد که بخشی از آن را خیرخواهان مدرسه‌ساز متقبل شده‌اند.

بهنامجو با اشاره به وجود نزدیک سه هزار واحد آموزشی در استان اردبیل عنوان کرد: به علت نیاز نظام تعلیم و تربیت استان به فضاهای مناسب آموزشی، دولت به تنهایی نمی‌تواند همه فضای مورد نیاز را تامین کند.

استاندار اردبیل مدرسه‌سازی را کاری ارزشمند و توام با آینده‌نگری دانست و بیان کرد: خیرین مدرسه‌ساز همواره از دستاورد خیر افراد تعلیم دیده در این مدارس به صورت معنوی بهره‌مند می‌شوند چرا که آنها شرایط و فضای فیزیکی مناسب را برای تعلیم و تربیت فراهم می‌کنند.

وی مدرسه‌سازی را توجه به انسان‌سازی و فراهم کردن مقدمات توسعه با محوریت انسان‌های عالم و آگاه عنوان کرد و گفت: با تربیت نسلی روشن و آگاه در این مدارس، آینده خوبی برای جامعه رقم می خورد و توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی نوید آینده خوبی برای استان اردبیل می‌دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up