• شناسه خبر : 48747
  • تاریخ انتشار : 08 اسفند 1399 - 12:24

همزمان با اجرای دو طرح «صاعقه» و «اقتدار» از سوی پلیس پایتخت ۸۵۰ سارق و شرور که کلکسیونی از جرایم در پرونده خود دارند دستگیر شدند.

دستگیری سارق مجرم

در یکی از این پرونده‌ها سارقی که یک خالکوبی پشت سرش داشت به اتهام سرقت دستگیر شده است. مأموران کلانتری ۱۰۴ عباس آباد، حین گشت در منطقه با یک زورگیری و سرقت مواجه شدند. مرد موتورسواری چاقو به‌دست در جدال با راننده خودرویی بود تا گوشی او را سرقت کند، مأموران بلافاصله موتورسوار جوان را بازداشت کردند و پس از انتقال به کلانتری مشخص شد که او ۱۳ مورد سرقت در پرونده خود داشته است.

از کی شروع به سرقت کردی؟

از وقتی برادرم خودش را کشت. شاید خیلی از متهم‌ها به خاطر پول این کار را انجام دهند اما من مشکل مالی نداشتم. من اعصابم بهم ریخته بود. دو ماه قبل یک درگیری خانوادگی داشتیم که برادرم با چاقو خودزنی کرد و خودش را کشت. از آن به بعد، زندگی من تغییر کرد و افتادم به کارهای خلاف.

چند شاکی داری؟

تا حالا ۱۳ شاکی مرا شناسایی کرده‌اند و خودم چون حالم خوب نیست نمی‌دانم از چند نفر سرقت کرده‌ام.

خالکوبی روی گردنت چیست؟

۱۹۷۰ عاشق این عدد هستم. نمی‌دانم چرا اما این عدد را دوست دارم به همین دلیل هم پشت گردنم آن را خالکوبی کردم. البته همین عدد که فکر می‌کردم عدد شانسم است بلای جانم شد. یکی از شاکی هایم؛ مرد سیاستمداری است که گوشی او را هم سرقت کرده‌ام. حین درگیری برای سرقت گوشی، خالکوبی پشت گردنم را می‌بیند و از روی همین خالکوبی هم مرا شناسایی کرد.

۶۵ ضربه چاقو برای انتقام

چند روز قبل در یکی از خیابان‌های پایتخت و در یک روز بارانی مرد جوانی با ۶۵ ضربه چاقو به جان راننده خودروی ۲۰۶ سفید رنگی افتاد و تلاش شاهدان و عابران برای جلوگیری از این کار نتیجه نداد و درنهایت مرد جوان از خودرو پیاده شد و فرار کرد اما گزارش این درگیری بلافاصله به مأموران کلانتری ۱۳۸ جنت آباد اعلام شد و مأموران ۲۴ ساعت بعد موفق به دستگیری مرد خشن شدند.

چرا راننده را با چاقو زدی؟

به خاطر انتقام چون او برادرم را زده بود. داخل خانه در حال تماشای تلویزیون بودم که متوجه صدای درگیری برادرم با دو مرد ناشناس شدم. خودم را بلافاصله به خیابان رساندم و برادرم را خونین روی زمین دیدم. دیگر متوجه نشدم، چاقو را از دست یکی از آنها که برادرم را مجروح کرده بود گرفتم و به او حمله کردم.

انگیزه درگیری آنها با برادرت چه بود؟

چند روز قبلش به‌خاطر محل پارک خودرو برادرم با آنها درگیر شده بود آنها که کینه برادرم را به دل گرفته بودند، روز حادثه به سراغ برادرم آمده و با چاقو دو ضربه به سرش زده بودند.

اگر راننده فوت کرده بود چه کار می‌کردی؟

من روی برادرم حساس هستم و نمی‌توانستم ببینم کتک می‌خورد.

در یک هفته به اتهام دو جرم مختلف بازداشت شده است. یک بار به اتهام سرقت میلگرد که توانست رضایت شاکی را بگیرد و آزاد شود اما چند روز بعد به خاطر سرقت شیشه جلوی خودروها توسط مأموران کلانتری ۱۱۲ ابوسعید بازداشت شد.

چطوری شیشه ‌ها را سرقت می‌کنی؟

کار سختی نیست، با ابزاری مثل چاقو این کار را انجام می‌دهم. من سوار بر خودروی سمندم در خیابان‌های خلوت پرسه می‌زنم و با دیدن خودروی سمندی که معمولاً مدل بالا و نو باشد، خودروام را چند خودرو آن طرف‌تر نگه می‌دارم. بعد به سراغ شیشه جلوی خودرو رفته و با همان ابزار شیشه را جدا می‌کنم و به داخل خودروی خودم انتقال می‌دهم. من عاشق خودروی سمند هستم. ۵ مورد سرقت شیشه خودرو داشتم که یکی از آنها را برای خودم برداشتم و ۴ تای دیگر را هم فروختم.

برای چی‌سرقت می‌کنی؟

برای هیجان این کار را انجام می‌دادم وگرنه هیچ مشکل مالی ندارم. خودم مغازه لوازم خانگی دارم و وضع مالی خوبی دارم.

سابقه داری؟

۹ سالی حبس بودم، آخرین بار به خاطر سرقت لوازم داخل خودرو بازداشت شدم و دو ماه قبل آزاد شدم.

قدرت‌نمایی با سلاح سرد، تخریب، خروج غیر قانونی از مرز، ایراد ضرب و جرح عمدی، مشارکت درسرقت و… از جمله جرایمی است که باعث شده پسر جوان ۸ بار به زندان بیفتد. اما اینبار جرمش کمی با جرایم قبلی فرق می‌کند، او متهمی را در مقابل دادسرا با قمه و چاقو مجروح کرده است.

چرا متهم دستبند به دستی را زدی؟

برادرم را زده بود او شب قبل از حادثه میهمان برادرم در سفره خانه بودند. اما سر موضوعی درگیر شدند و با سر به‌صورت برادرم کوبید و از سفره خانه بیرون رفت. آنها چهارراهی را در منطقه پونک بستند و برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کردند که مأموران آنها را بازداشت می‌کنند. بعد از اینکه متهم به‌نام بهرام را دستگیر کردند، وقتی او را به دادسرا انتقال می‌دادند به سراغش رفتم و او را زدم.

روی دستت نوشتی خدایا توبه؟

توبه برای خلاف‌هایم اما هربار که توبه کردم باز هم اتفاقی افتاد و باعث شد خلاف کنم و گیر بیفتم.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ:

در ششمین مرحله از طرح «صاعقه» و «اقتدار» که با رویکرد برخورد با سارقان، کیف‌قاپان، موبایل‌قاپان و حاملان سلاح سرد توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ به اجرا درآمد، ۳۶۵ سارق، کیف‌قاپ، موبایل‌قاپ، زورگیر و حاملان سلاح سرد بازداشت شدند. سردار رحیمی از پلمب ۴۷ منزل مجردی در حوالی میدان امام حسین خبر داد و گفت: این منازل دارای ۱۴۷ اتاقک بودند که ساکنان آنها بیشتر سارقان، خرده‌فروشان مواد مخدر و جزو اتباع بیگانه بودند که در اقدامات مجرمانه فعالیت داشتند. همچنین در رابطه با شناسایی این منازل ۲۵۹ سارق بازداشت شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up