رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نسبت به ورود اردبیل به وضعیت نارنجی هشدار داد.

آزمایش ویروس کرونا

شهرام حبیب‌زاده اظهار داشت: با توجه به ادامه افزایش ابتلا و فوتی کرونایی در استان اردبیل، شهرستان‌های استان در آستانه ورود به وضعیت نارنجی قرار گرفته و این مسئله سبب نگرانی‌های اساسی مسئولان و کادر درمان شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاه به روند افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان و کاهش توجه به پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان نسبت به ورود برخی از شهرستانها به وضعیت نارنجی هشدار داد و گفت: متأسفانه این عادی‌انگاری‌ها در سطح استان علی‌رغم هشدارها ادامه‌دار است و مورد بی‌تـ‌وجهی قرار گرفته است.

حبیب‌زاده با اشاره به لزوم اتخاذ تصمیمات اساسی در ارتباط با کنترل وضعیت حاضر نیز اظهار کرد: ورود مسافران مشکوک به کرونا نیز در ایام تعطیلات عید نوروز اولویت اساسی است چرا که در حال حاضر تأمین سلامتی مردم و هم‌استانی‌ها از مسافرت و خوشی‌های زودگذر بیشتر اهمیت دارد و تمام توصیه ما به هم‌استانی‌ها این است که این موارد را مورد توجه قرار دهند.

وی بیان کرد: از طرفی نگران شیوع کرونای انگلیسی در استان هستیم که می‌تواند به عنوان یک بحران بسیاری جدی تلقی شود چرا که درگیری گروه سنی با شیوع این ویروس دور از انتظار نیست و در حال حاضر مهم‌ترین روش برای مقابله با این ویرس رعایت حدأکثری مردم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: با توجه به افزایش تردد و تجمعات در سطح شهر نیز با نگرانی‌هایی مواجه هستیم که انتظار داریم در این زمینه همکاری‌های لازم مبنای کار باشد.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/48764