• شناسه خبر : 48767
  • تاریخ انتشار : 08 اسفند 1399 - 12:40

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: امام علی(ع) با داشتن سختی‌ها و مشقت‌های فراوان، اما برای تربیت امت خود از هیچ تلاشی دریغ نکرد.

سید حسن عاملی

آیت‌الله سید حسن عاملی ظهر امروز در مراسم ولادت امام علی(ع) و بزرگداشت روز پدر در اردبیل اظهار داشت: پرداخت و بررسی برای شناخت شخصیت امام علی(ع) یک موضوع بسیار حائز اهمیت و اساسی است که در این زمینه باید استفاده از ظرفیت نهج‌البلاغه در جامعه امروزی مورد توجه واقع شود.

وی بیان کرد: امام علی(ع) را می‌توان مکتب پیامبر اسلام عنوان کرد که پیامبر اعظم(ص) نیز همیشه از امام علی(ع) به عنوان قدرت روحی پیام اسلام نام برده‌اند و این همان معجزه رسالت و خاتمیت است که حضرت محمد(ص) فردی را طوری تربیت کرده‌اند که تمامی خصوصیت یک رهبر شایسته را دارا بوده است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: امام علی(ع) به عنوان قدرت روحی پیامبر اکرم(ص) بوده است، به طوری که پیامبر اکرم(ص) در جنگ خندق فرمودند که شهادت حضرت علی(ع) منجر به تنها ماندن من خواهد شد در حالی که یک لشکر پشت سر پیامبر بود که این موضوع مشخص کننده این مهم است.

عاملی ادامه داد: علم حضرت علی(ع) موضوعی است که خداوند متعال ایشان را با این مهم توصیف کرده و این مسائل نشان می‌دهد که جز امام علی(ع) کسی نمی‌توانست در این جایگاه باشد و به همین دلیل استفاده از جملات گوهر بار امام علی(ع) باید در زندگی ساری و جاری باشد.

وی تصریح کرد:‌ یکی از اولویت‌های مهم و اساسی در این زمینه است که امام علی(ع) با داشتن سختی‌ها و مشقت‌های فراوان برای تربیت امت خود از هیچ تلاشی دریغ نکرد و این شخصیت به عنوان یک الگوی جهانی و به عنوان پدر معنوی شیعیان تا ابد باقی خواهد ماند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up