• شناسه خبر : 48785
  • تاریخ انتشار : 15 آبان 1400 - 12:06

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از برگزاری ۱۰۰ مانور در حوزه HSE طی سالجاری در سطح استان خبر داد.

سردار اسماعیلی

 

خبرنگار: مینا مرادزاده

سردار اسماعیلی مدیر عامل در جلسه مدیریت بحران این شرکت ، شناسایی منشاء ایجاد کننده بحران ها را در کنترل و رفع هرگونه بحران احتمالی بسیار مهم تلقی نمود و گفت: بحران ها متاثر از عوامل داخلی و خارجی می باشند که پتانسیل اخلال در سیستم خدمت رسانی را دارند؛ لذا باید یک تجزیه و تحلیل درست بر روی ابعاد بحران و نیاز به مدیریت بحران انجام داد به همین دلیل مدیر یک بحران بایستی بر اساس اطلاعات صحیح در جهت کاهش خسارات و کنترل سریع بحران گام بردارد.

وی با بیان این نکته که تمامی تاسیسات و تجهیزات شرکت در هر لحظه تحت تاثیر بحران های بزرگ و کوچک قرار دارند برگزاری مانورهای متعدد با اهداف مشخص را در راستای ارتقاء آمادگی نیروهای درگیر در بحران بسیار تاثیر گذار برشمرد و افزود: بر همین اساس واحد HSE شرکت با برنامه ریزی منسجم و تدوین سناریو نسبت به برگزاری مانورهای مختلف با اهداف پیشگیری از وقوع بحران ، کاهش اثرات مخرب بحران ، ارتقاء سطح آمادگی نیروهای درگیر و شناسایی نقاط قوت و ضعف اقدام می نماید.

سردار اسماعیلی با اشاره به این مهم که کلیه مانورهای اجراء شده در راستای کاهش ریسک فعالیتها و آمادگی هر چه بیشتر نیروهای عملیاتی می باشد اظهار داشت: طی سالجاری ۱۰۰ مورد مانور برگزار شده است که تعداد ۱۲ مانور از نوع منتظره و با هدف آمادگی وپیشگیری، تعداد ۸۸ مانور از نوع غیرمنتظره و با هدف تست وتوانایی نیروهای امدادی برگزار شده است.

اسماعیلی افزود: از تعداد ۱۰۰ مانور برگزار شده در ۱۰ ماهه سالجاری، ۱۲مانور در سطح B، ۸۸ مانور در سطح C و علاوه بر این یک مانور با سناریوی لحظه صفر برگزار شده است.

در پایان وی به مقایسه آمار مانورهای برگزار شده نیز اشاره نمود و گفت : تعداد مانورهای برگزار شده طی سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up