• شناسه خبر : 48849
  • تاریخ انتشار : 09 اسفند 1399 - 10:37

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات هرمزگان از دستگیری فردی به اتهام تهدید و آزار اینستاگرامی نامزد سابقش در بندرعباس خبر داد.

دستگیری مجرم

سرگرد احسان بهمنی افزود: یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد از دو ماه پیش با ارسال تصاویر شخصی و خصوصی در اینستاگرام، توسط فردی ناشناس مورد تهدید و اخاذی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در تحقیقات فنی و بررسی های انجام شده سرانجام مالک سیم کارت و مشخصات گوشی متهم شناسایی شد که شاکیه اظهار داشت: این شخص نامزد سابقش است که به دلیل بدگمانی های آزاردهنده و بی اعتمادی، ضمن هماهنگی با خانواده اش، رابطه با فرد یاد شده را قطع کرده است.

سرگرد بهمنی اضافه کرد: کارشناسان پلیس فتا پس از هماهنگی با معاون دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس، اقدام به دستگیری متهم و جمع‌آوری تجهیزات دیجیتال وی کردند که با توجه به دلایل آشکار، متهم به جرم خود اعتراف و اظهار پشیمانی کرد.

رییس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: متهم مدعی شد، شاکیه در زمان نامزدی به وی وفادار نبوده و انگیزه اش برای شکل گیری این رابطه، خریدهای مکرر و سوء استفاده مالی بوده که به همین خاطر پس از پایان رابطه نامزدی، به هدف انتقام جویی دست به این عمل مجرمانه زده است.

سرگرد احسان بهمنی بیان داشت: پس از مواجهه حضوری خانواده متهم و شاکیه، سرانجام ضمن گرفتن تعهد وپاک سازی تصاویر شخصی شاکیه بر روی گوشی و لپ تاپ متهم و همچنین جبران خسارت ها، شاکی رضایت کتبی خود را اعلام کرد و پرونده برای تصمیم نهایی به دادسرا ارسال شد.

رییس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: هر سال پرونده های زیادی با موضوع تهدید و اخاذی خواستگار یا نامزد سابق به پلیس فتا می رسد.

به گفته این مسوول از نکات قابل تأمل در این پرونده ها می توان به روابط دوستی طرفین قبل از خواستگاری یا نامزدی، رد و بدل شدن عکس های خصوصی و نداشتن آگاهی برای انجام مشاوره با کارشناسان خانواده جهت انتخاب درست و عقلانی شریک زندگی، پایبندی نداشتن به اصول اخلاقی و همچنین دوستی های بی قید و بند در فضای مجازی اشاره کرد که باعث بروز این اتفاق های مخرب اجتماعی می شود.
ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up