• شناسه خبر : 48921
  • تاریخ انتشار : 10 اسفند 1399 - 11:47

در حال حاضر زمینه سرمایه‌گذاری ۱۰ سرمایه‌گذار در منطقه آزاد نمین فراهم شده است.

کارگر کارخانه شهرک صنعتی

 

منطقه ویژه اقتصادی نمین که از سال ۱۳۹۳ توسط هیئت وزیران مصوب شد و در سال ۹۷ با انتخاب مدیر عامل روند فازبندی و اجرای این پروژه آغاز شده است و در حال حاضر کد کمرگی و پروانه ویژه اقتصادی نمین اخذ شده و سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این منطقه اعلام آمادگی کردند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی نمین در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در فاز اول پروژه ۹۰۰ هکتار از اراضی منطقه فنس‌کشی شده است که طبق استانداردهای گمرک‌های کشور به طول ۱۷ کیلومتر بوده است.

بهمن آذروش افزود: زیرساخت‌های فاز پیشران نیز از جمله گازرسانی، برق انجام شده که انتظار می رود برنامه ریزی برای اجرای فاز پیشران انجام شود.

وی گفت: در حال حاضر ۱۷ سرمایه‌گذار برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کردند که روند واگذاری زمین به ۱۰ سرمایه‌گذار در حال انجام است و در بین آنها سرمایه گذار خارجی نیز وجود دارد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی نمین از آغاز عملیات اجرایی ساختمان بهداری، اداری و آتش نشانی، گیت ورودی در این منطقه خبر داد و افزود: امام جمعه استان و استاندار نمایندگان و مسئولان در این زمینه حمایت‌های قابل توجهی از ما کرده‌اند.

آذروش افزود: با توجه به اینکه مطالعات راه‌آهن اردبیل به پارس آباد نیز انجام می‌شود که منطقه ویژه نمین این پروژه را نیز توجیه دار کرده است.

وی بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی نمین تاثیرات بسزایی در منطقه خواهد داشت که این سرمایه گذاران می‌توانند با استفاده از مشوقات نسبت به سرمایه گذاری در منطقه استفاده کنند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی نمین تصریح کرد: قرار است سرمایه گذارارن در این منطقه ظرفیت ۳۰۰۰ هزار اشتغال را در منطقه ایجاد کنند که اکنون روند سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف از جمله تولید کریسال برق بوده و در فازهای بعدی در حوزه گردشگری نیز برنامه ریزی شده است.

آذروش افزود: سرمایه گذاری که قرار است در منطقه سرمایه گذاری کند باید به تعهدات پایبند باشد و اگر در مدت ۳ الی ۶ ماه عملیات اجرایی آنچنانی انجام ندهد طبق قرارداد زمین‌های واگذار شده پس گرفته می‌شود.

وی افزود: در منطقه ویژه نمین برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن شده است و حمایت‌های لازم از این سرمایه گذاران خواهد شد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی نمین همچنین تصریح کرد: در حال حاضر سازمان محصول منطقه ویژه نمین شرکت شاهد بوده است که ۴۰۰ میلیارد ریال در حوزه زیرساخت‌ها هزینه کرده است و ۳۰۰ میلیارد ریال نیز سرمایه‌گذاری خواهد کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up