• شناسه خبر : 49012
  • تاریخ انتشار : 12 اسفند 1399 - 02:19

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل از تقویت همکاری با دستگاه قضایی استان برای مقابله با قاچاقچیان آثار تاریخی در اردبیل خبر داد.

نادر فلاحی

نادر فلاحی اظهار داشت: کمک‌ها و مشارکت دستگاه قضایی با این اداره‌کل در حد مطلوبی بوده و تلاش و جدیت بر تداوم این همکاری‌ها در سطح استان است.

وی با قدردانی از همکاری دستگاه قضایی برای مقابله با متخلفان در حوزه میراث‌فرهنگی بیان کرد: این مشارکت و همکاری سبب شده تا تخلفات در این حوزه کاهش یافته و با برخوردهای قضایی از سوء استفاده و دستبرد به میراث‌فرهنگی و آثار تاریخی استان جلوگیری شود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل حفاظت از آثار تاریخی و مقابله با حفاران محوطه‌های تاریخی را در سایه معاضدت قضایی دانست و گفت: در زمینه برخورد با قاچاقچیان اشیای عتیقه و آثار تاریخی نیز این همکاری‌ها نقش بسزایی ایفا کرده است.

فلاحی از گسترش تعامل و همکاری با دستگاه قضایی استان برای حفاظت و حراست هر چه بیشتر از آثار و محوطه‌های تاریخی خبر داد و افزود: انتظار می‌رود برای مقابله با حفاران و قاچاقچیان آثار باستانی قضات دادگستری برخورد جدی با متخلفان در این حوزه را داشته باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up