• شناسه خبر : 49039
  • تاریخ انتشار : 13 اسفند 1399 - 01:57

فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف ۱۴ تن و ۶۹۶ کیلوگرم انواع کالای اساسی احتکار شده در انباری در شهر اردبیل خبر داد.

انبار احتکار

 

سردار هوشنگ حسینی گفت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری و مقابله با فعالیت ‌های مجرمانه نا امن ‌کنندگان اقتصاد کشور و به دنبال دریافت گزارش ‌های مردمی مبنی بر احتکار و دپو کالای اساسی در انباری در شهر اردبیل، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی اردبیل با شناسایی و انجام بررسی‌ های تخصصی و تحقیقات میدانی صحت گزارش را تایید و با هماهنگی قضایی به همراه بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی اظهار کرد: در بازرسی از این انبار ۱۴ تن و ۴۲۰ کیلوگرم برنج و ۲۷۶ کیلوگرم چای به ارزش چهار میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال که به صورت غیرقانونی دپو و احتکار شده بود، کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به اینکه با دستور قضایی این انبار پلمب شد، بیان ‌کرد: پرونده ‌ای در این رابطه تشکیل و متهم دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل سیستم قضایی شد.

سردار حسینی گفت: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می ‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت ‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: برخورد با فرصت ‌طلبان و سوء‌ استفاده ‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت ‌های نیروی انتظامی است.

وی اظهار کرد: پلیس با کسانی که بخواهند در بازار اختلال ایجاد کرده و با قاچاق و احتکار اقلام مورد نیاز مردم، قیمت‌ ها را بالا ببرند برابر قانون قاطعانه برخورد می ‌کند.

وی با اشاره به برخورد قاطع و قانونی پلیس با قاچاقچیان، سودجویان و محتکران از شهروندان خواست، هرگونه مورد مشکوک در خصوص احتکار و قاچاق کالا را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up