• شناسه خبر : 49104
  • تاریخ انتشار : 13 اسفند 1399 - 09:57

استاندار اردبیل می گوید: هر چقدر عمر پروژه‌های عمرانی بالا برود در حقیقت بهترین صرفه‌جویی در بیت‌المال و درآمدهای شهرداری محقق می‌شود و وظیفه همه شهرداری‌هاست تا حافظ بیت‌المال و مال و اموال مردم باشند.

اکبر بهنامجو

استاندار اردبیل گفت: شهرداری‌ها در ارتقاء کار عمرانی ازتوان آزمایشگاه مجهز مکانیک خاک استفاده کنند.

استاندار اردبیل گفت: شهرداری‌های استان در اجرای طرح های عمرانی باکیفیت بهتر است از ظرفیت ازمایشگاه فنی مکانیک خاک همیاری استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار ساوالان خبر اکبر بهنام‌جو در مراسم افتتاح مجهزترین آزمایشگاه مکانیک خاک توسط سازمان همیاری شهرداری‌ها در اردبیل اظهار کرد: سازمان همیاری به عنوان یار همراه و پشتیبانی‌کننده مجموعه‌های شهرداری با راه‌اندازی این آزمایشگاه در حقیقت به توانمندی شهرداری‌ها در حوزه اجرا و پیشبرد کارهای عمرانی کمک می‌کنند.

وی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی مجهزترین آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در اردبیل به همت سازمان همیاری شهرداری‌ها و تلاش بخش خصوصی تصریح کرد: با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال در شهر اردبیل این آزمایشگاه راه‌اندازی شد تا علاوه بر شهرداری‌ها سایر دستگاه‌ها و نهادها نیز از خدمات این آزمایشگاه مجهز و مناسب استفاده کنند.

استاندار اردبیل اولویت اصلی در اجرای پروژه‌های عمرانی استان را توجه به کیفیت مصالح به ویژه بتن و سایر نیازمندی‌ها اعلام کرد و گفت: امیدواریم با نظارت و دقت نظر این آزمایشگاه هم در تولید و هم به کارگیری مصالح ساختمانی به ویژه بتن و آسفالت با طول عمر بیشتر، زمینه تحول اساسی را در استان شاهد باشیم تا هزینه‌های اجرای این پروژه‌ها بیهوده به هدر نرود.

بهنام‌جو افزود: هر چقدر عمر پروژه‌های عمرانی بالا برود در حقیقت بهترین صرفه‌جویی در بیت‌المال و درآمدهای شهرداری محقق می‌شود و وظیفه همه شهرداری‌هاست تا حافظ بیت‌المال و مال و اموال مردم باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: این اقدام خوب سازمان همیاری قطعا بستر خدمات‌رسانی بیشتر را برای مجموعه شهرداری‌ها و بخش‌های دیگر اجرایی به وجود می‌آورد تا ما یک شرایط مناسب و مطلوبی را در روند کارها شاهد و ناظر باشیم.

بهنام‌جو اضافه کرد: در این آزمایشگاه که قطعا در سال آینده در شهرهای دیگر استان نیز راه‌اندازی خواهد شد، اصل اول بر صحت، دقت و کیفیت کارها خواهد بود تا خروجی مناسبی را در این زمینه شاهد باشیم.

وی در ادامه از سازمان همیاری شهرداری اردبیل خواست تا در اجرای پروژه‌های عمرانی و زیربنایی استان نظیر پروژه‌ گردشگری هیر، اجرای پروژه سه راهی فاراب و مطالعات راه آهن اردبیل – پارس‌آباد اهتمام جدی داشته تا نتیجه خوبی را از روند اجرای آن شاهد باشیم.

در این مراسم مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های اردبیل نیز اظهار کرد: ما امروز موفق شدیم تا مجهزترین آزمایشگاه مکانیک خاک را در استان راه‌اندازی کنیم و امیدواریم با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی در این پروژه بتوانیم فعالیت‌های مثبت و سازنده‌ای را در اجرای پروژه‌های عمرانی و زیربنایی شاهد باشیم.

علی نظری تصریح کرد:‌ در این مجموعه تمام آزمایش‌های مرتبط با پروژه‌های عمرانی به انجام می‌رسد و اشتغال ۱۴ نفری از متخصصان در این پروژه انجام شده و قطعا سعی و تلاشمان بر این است تا در سال آینده در سایر شهرستان‌ها نیز نظیر این آزمایشگاه را راه‌اندازی کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up