• شناسه خبر : 49121
  • تاریخ انتشار : 14 اسفند 1399 - 12:15

فرماندار اردبیل گفت: توسعه فضای به تنهایی توسط شهرداری غیر ممکن است و باید تک تک نهادها در کنار شهرداری باشند.

مسعود امامی یگانه

به گزارش شهرخوان، امامی یگانه گفت: فضای سبز شهر ا دبیل متفاوت از سایر سالها بود.

فرماندار اردبیل گفت: افزایش ۶۰ درصدی اعتبارات توسعه فضای برای شهر اردبیل برای سال ۱۴۰۰ با توجه به تورم افتصادی قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: به رغم همه این تلاش‌ها سرانه فضای سبز در شهر اردبیل پایین‌تر از میانگین کشوری است و باید همه با احساس مسئولیت پای کار حاضر شوند تا با نقش‌آفرینی پررنگ مردم توسعه پایدار و همه‌جانبه فضای سبز اتفاق بیفتد.

فرماندار اردبیل گفت: افزایش ۶۰ درصدی اعتبارات و اهتمام شهرداری برای توسعه فضای سبز تنها جوابگو نخواهد بود و با توجه به گستردگی شهر اردبیل شایسته است سایر دستگاه‌ها و نهادها و حتی تشکل‌های مردم نهاد در این بخش ورود پیدا کنند.

امامی یگانه در ادامه به احداث کمربند سبز را در اردبیل اشاره کرد و گفت: در قانون هوای پاک به این موضوع تاکید شده و ما امیدواریم با نگاه کارشناسی و توجه به الزامات قانونی در اجرای کمربند سبز، اهتمام فراگیری را در شهر اردبیل شاهد باشیم.

در طرح تفصیلی اردبیل برای توسعه فضای سبز مشکل داریم

فرماندار اردبیل می گوید: در طرح تفصیلی شهر جانمایی جدید برای توسعه پارک و فضای سبز کار سختی است اما بهتر است با مشارکت همه دستگاه‌ها و ارائه بسته‌های تشویقی خود مردم را ترغیب به این امر بکنیم.

وی به ضرورت توجه بیشتر در ساخت و سازها به امر توسعه فضای سبز اشاره کرد و ادامه داد: در ساخت و سازها به ویژه زندگی آپارتمان‌نشینی توسعه فضای سبز مغفول مانده در حالی که باید ۱۵ درصد فضای آزاد به این موضوع اختصاص پیدا کند تا در مدل ساخت و سازها شرایط ایده‌آلی را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: هیچکس حق ندارد نسبت به تغییر کاربری فضای سبز اقدام کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up