• شناسه خبر : 49126
  • تاریخ انتشار : 14 اسفند 1399 - 01:05

رحیم آقازاده گفت: شایسته است در کاهش بار ترافیکی هسته مرکزی شهر به جای تاکسی و اتوبوس جابجایی درون شهری با ون انجام شود.

رحیم آقازاده

رحیم آقازاده در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: هر چند در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک اردبیل بی.آر.تی به عنوان پروژه انبوه‌بر برای شهر اردبیل در نظر گرفته شده اما بهتر است با یک نگاه کارشناسی در کوتاه مدت و میان مدت از ون برای جابجایی مسافران درون شهری استفاده شود.

وی به خیابان‌های کم عرض و باریک شهر اردبیل اشاره کرد و گفت: با این وضعیت نمی‌توان طرح بی.آر.تی را اجرایی کرد چرا که در آن صورت باید معبرهای مختلف شهر اردبیل بسته شده و امکان تردد در آنها به وجود نیاید.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اردبیل به فرسودگی اتوبوس‌های شهری و انبوه تاکسی‌ها در سطح شهر اشاره کرد و افزود: با یک اقدام جهادی می‌توان از ظرفیت ون در جابجایی راحت و بهتر مسافران درون شهری استفاده کرده و نسبت به برچیده شدن ایستگاه‌های مرکز شهر و توقف خودروهای سنگین جلوگیری کرد.

آقازاده تصریح کرد: بهتر است شورای ترافیک استان به جای تصمیم‌گیری موازی و غیرکارشناسی،‌ با نگاه عالمانه در حل مشکل ترافیک شهر اردبیل قدم گذاشته و کار پخته‌ای را به سرانجام برساند.

وی در مورد نامگذاری برخی از معابر شهر اردبیل با عناوین ماندگار و با اصالت خاطر نشان کرد: نیازی ندارد که مردم را با این نامگذاری‌ها سردرگم کنیم و بهتر است خیابان‌ها و معابر شهر اردبیل با همان اسامی سابق شناخته شده و در شناسایی مردم نیز مشکلی به وجود نیاید.
آقازاده با انتقاد از فضای لجام‌ گسیخته شبکه‌های مجازی و فعالیت عده‌ای با خباثت کامل در این فضا اضافه کرد: هر چند مردم سره را از ناسره تشخیص می‌دهند اما عده‌ای افراد خبیث از فضای مجازی سوءاستفاده کرده و به دنبال بدنام کردن دیگران هستند که این امر دور از مروت و مردانگی است.

ترافیکدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up