• شناسه خبر : 49152
  • تاریخ انتشار : 14 اسفند 1399 - 02:48

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در حال حاضر احداث و بهره‌برداری ۱۳۷ مدرسه استثنائی در سطح کشور با همکاری خیران وارد مرحله عملیاتی شده است.

نوسازی مدرسه

سید جواد حسینی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی صد و سی و هفتمین مدرسه حرفه‌ای و پیش‌حرفه‌ای کشور در پارس‌آباد اظهار داشت: برنامه‌ریزی در راستای ساخت مدارس استثنائی در سطح کشور از اهم مواردی است که بر حسب آمایش سرزمینی کشور مورد توجه قرار گرفته و به همین منظور تاکنون ۹۰ واحد آموزشی به بهره‌برداری رسیده است.

وی بیان کرد: در استان اردبیل احداث ۸ مدرسه در قالب طرح از خشت تا بهشت را مبنای کار قرار داده‌ایم و در این ارتباط از ظرفیت خیران برای عملیاتی‌سازی اهداف مورد نظر استفاده می‌کنیم که این امر در حال حاضر به عنوان یک اولویت اساسی مطرح است و امیدواریم هر چه سریع‌تر شاهد تحقق اهداف مورد نظر در این راستا باشیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: استفاده از مهارت‌های آموزشی برای دانش‌آموزان ناتوان ذهنی در ۳۶ رشته در نظر گرفته شده و تلاش برای مهارت‌آموزی به این دانش‌آموزان با در نظر گرفتن مباحث روانشناسی، کارشناسانه و تخصصی مبنای کار است.

حسینی ادامه داد: توسعه مدارس با مشارکت و همکاری خیران برای ایجاد فضای مناسب در مدارس استثنائی یک امر واجب و ضروری است که درصدد هستیم با همکاری و مشارکت خیران نخستین مدرسه اوتیسم را با تمامی تجهیزات و امکانات مناسب احداث کنیم و شاهد اجرایی شدن پروژه‌ها تا سال آینده باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up