• شناسه خبر : 49177
  • تاریخ انتشار : 14 اسفند 1399 - 04:32

حمید لطف اللهیان با اشاره به اینکه عملکرد شهرداری اردبیل در توسعه فضای سبز و زیباسازی در دید همگان است، گفت: در سال جاری بیش از ۱.۵ میلیون بوته گل به صورت فصلی در مناطق مختلف کاشت شده است.

حمید لطف اللهیان

به گزارش شهرخوان، شهردار اردبیل در آیین روز درختکاری با اشاره به اینکه عملکرد شهرداری اردبیل در توسعه فضای سبز و زیباسازی در دید همگان است، گفت: ۵۱ میلیارد تومان در حوزه توسعه فضای سبز هزنیه شده است.

۸۴ میلیارد تومان بودجه توسعه فضای سبز اردبیل

حمید لطف اللهیان گفت: امسال ۵۱ میلیارد تومان در بخش توسعه فضای سبز در شهر اردبیل فعالیت متنوع به انجام رسیده و تلاش می‌کنیم تا این رقم افزایش پیدا کند.

وی گفت: برای توسعه فضای سبز در شهر اردبیل ۸۴ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده است تا اهداف توسعه فضای سبز، درختکاری، نهال کاری و کاشت درختچه‌ها و همچنین گل‌های فصلی را در شهر اردبیل شاهد باشیم.

حمید لطف الهیان با اشاره به ایکه  این مقدار نسبت به سال  ۹۹، ۶۰ درصد اضافه شده است: امیدواریم در همه مناطق پنجگانه شهر اردبیل و شورابیل توسعه فضای سبز به شکل مناسب و مطلوب اتفاق بیفتد.

۱٫۵ متر به سرانه فضای سبز اردبیل اضافه شده است

وی با اشاره به اینکه سرانه استاندار فضای سبز در جهان ۲۰ و در ایران ۱۲ متر است، افزود: سرانه فضای سبز در شهر اردبیل هم اکنون ۷٫۵ متر است.

حمید لطف اللهیان با اشاره به اینکه برای هر نفر ۱.۵ متر سرانه فضای سبز در سال های اخیر اضافه شده است‌. ادامه داد: با سرانه مطلوب فضای سبز فاصله داریم و همه باید تلاش کنیم این فاصله را کمتر کنیم.

وی در ادامه گفت: برای توسعه فضای و رسیدن به فضای مطلوب هر سال باید ۵۳ هزار هکتار به توسعه فضای سبز اضافه شود.

شهردار اردبیل گفت: از امروز استارت توسعه فضای سبز برای سال آینده در شهر اردبیل زده می‌شود و همکاران ما در این حوزه پیش‌بینی کردند تا بیش از سه میلیون بوته گل فصلی و ۳۰۰ هزار درختچه زینتی را در مناطق مختلف شهر اردبیل بکارند.

وی با تاکید بر اینکه ۴۰ هزار اصل نهال با شرایط اقلیمی اردبیل کاشت شده است، اضافه کرد: ۳۰۰ هزار درختچه زینتی هم در در مناطق مشخص شده در سطح شهر کاشته خواهد شد.

بوته گل

کاشت ۳ میلیون بوته گل برای سال ۱۴۰۰

لطف اللهیان گفت: در سال جاری بیش از ۱.۵ میلیون بوته گل به صورت فصلی در مناطق مختلف کاشت شده است.

این مسئول در ادامه گفت: برنامه مدون برای توسعه فضای سبز اردبیل طراحی شده است که کل شهر با تولیدات مرکز پرورش گل و گیاه شهرداری، برای سال آینده گل آرایی شود.

۱.۵ میلیون بوته گل در گونه های مختلف در سال ۹۹

شهردار اردبیل گفت: توسعه پایدار بدون توجه به فضای سبز میسر نیست.

حمید لطف اللیهان اظهار کرد: با یک نگاه عادلانه تلاش خواهیم کرد تا در سال آینده در همه مناطق شهر توسعه فضای سبز، احداث پارک، کاشت درخت، درختچه و نهال به انجام برسد.

وی با فعالیت واحد تولید نهال، گل و درختچه‌های زینتی در شهر اردبیل اشاره کرد و افزود: با وجود شرایط سخت اقتصادی در تأمین منابع مالی، شهرداری تلاش می‌کند تا در کنار کسب منابع و درآمد نسبت به هزینه‌کرد درست در این بخش و مدیریت مطلوب اقدام واقع‌بینانه‌ای را انجام دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up