• شناسه خبر : 49227
  • تاریخ انتشار : 15 اسفند 1399 - 10:15

مدیر کل اداره راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: تمامی راه‌های ارتباطی استان اردبیل باز و تردد در آن‌ها جریان دارد.

راهداری

 

کلیم ‌الله وثوقی اظهار داشت: در حال حاضر بارش برف در استان اردبیل آغاز شده و راهداران از لحظات اول در حال برفروبی و نمک ‌پاشی جاده‌ ها هستند و تمامی راه‌ های ارتباطی استان اردبیل بازو تردد در آن ‌ها جریان دارد.

وی افزود: در حال حاضر شاهد بارش خفیف برف در محورهای خلخال – اسالم، اردبیل – آستارا، اردبیل – سرعین، اردبیل – سرچم، محدوده گردنه بودالالو و مه گرفتگی مقطعی در محورهای اردبیل – آستارا و نیر – سراب هستیم.

مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای استان اردبیل با بیان اینکه بارش باران در راه‌ های ارتباطی شمال استان و بارش برف در مناطق مرکزی و جنوبی استان همچنان ادامه دارد، گفت: محور پونل به خلخال در حوزه استحفاظی گیلان بدلیل بارش برف و برودت هوا تا اطلاع ثانوی مسدود می ‌باشد.

وثوقی تصریح کرد: پرهیز از سفر غیرضروری و در صورت لزوم همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیزات کامل زمستانی، بازبینی دمای مکان ‌های حساس به سرما، صرفه ‌جویی در مصرف برق و ‌گاز شهری ،خودداری از کوهنوردی و بیابان ‌نوردی و احتیاط‌ هنگام رانندگی در جاده‌ های برفی و لغزنده استان اردبیل از جمله مواردی است که مردم باید رعایت کنند.

وی افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای استان اردبیل برای خدمات‌ رسانی به رانندگان و مسافران در ایام زمستان ۲۳۰ دستگاه ماشین ‌آلات سبک و سنگین را در محور‌های مواصلاتی مستقر کرده و از ۱۳۳ سامانه هوشمند نظارت و کنترل راه ‌ها نیز استفاده می ‌کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up