• شناسه خبر : 49268
  • تاریخ انتشار : 16 اسفند 1399 - 01:49

عاون استاندار اردبیل گفت: به مناسبت دومین روز هفته منابع طبیعی و همزمان با سراسر کشور ۱۶ پروژه آبخیزداری و آبخوانداری با اعتبار بیش از ۸ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

کانال آبرسانی و آبخیزدازی

یعثوب نژادمحمد در آیین افتتاح پروژه های آبخیزداری اظهار داشت: خوشبختانه انجام پروژه‌های آبخیزداری در استان نقش موثری در مدیریت رواناب‌ها و جلوگیری از وقوع سیل و خسارت ناشی از آن  به شهرها و روستاها  در بارندگی داشته است ، و به خوبی اثربخشی پروژه‌ها ، و ضرورت انجام اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری را نشان می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر می بایست بیش از هر زمان دیگر با انجام عملیات آبخیزداری و آبخوانداری ، در حوزه‌های آبخیز مشرف به شهر‌ها و روستا‌ها و حوزه های آبخیز بالادست ، اقدامات پیشگیرانه از وقوع سیل صورت بگیرد ، تا علاوه بر کنترل و مدیریت رواناب ها ، تغذیه سفره های زیر زمینی آب ، جلوگیری از فرسایش آبی و کنترل رسوب ، شاهد سیراب شدن آبخوان ها باشیم.

شهامت هدایت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل نیز گفت: این پروژه‌ها امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی درسطح  استان اجرا شده و در هفته منابع طبیعی مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: این پروژه‌ها شامل عملیات آبخیزداری و آبخوان داری است که با اعتباری بیش از ۸ میلیارد تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا درآمده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up