• شناسه خبر : 49382
  • تاریخ انتشار : 18 اسفند 1399 - 10:06

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که خواب ببینید در دشت لاله هستید و یا در حال چیدن لاله هستید . برای دانستن این تعبیر خواب با ما همراه باشید.

تعبیر خواب

لاله ممکن است به شکل های مختلف در خواب دیده شود . معبران درباره تعبیر خواب لاله می گویند اگر فصل گل لاله بود و شما خواب لاله دیدید به معنای فرزند است ولی اگر در فصلش نبود به معنای جدایی می باشد . اگر به همسرتان لاله بدهید یعنی از او جدا می شوید . با پرشین وی همراه باشید.

اگر در وقت خودش دید فرزند بود، اگر بی وقت دید خبر بود، اگر از درخت جدا دید غم بود.

اگر زنی دید لاله ببرید و به شوهر داد طلاق بگیرد. اگر مرد نیز این کار کند، همین دلیل دارد.

اگر در بیداری فصل لاله باشد تعبیر آن در خواب فرزند است، و اگر فصل آن نیست و برروی بوته باشد، تعبیرش خیر و خوب است، ولی اگر از بوته جدا باشد، تعبیر آن گرفتاری به غم و اندوه می‌باشد (دفع بلا و گرفتاری).

گل لاله در اصل ریشه‌ در منطقه‌ی کشور ایران و ترکیه دارد که در قرن ۱۶ میلادی به اروپا برده شد. در قرن ۱۷ میلادی محبوبیت این گل در اروپا به ویژه هلند به قدری زیاد شد که قیمت آن به صورت نجومی افزایش یافت و دیگر هر کسی توانایی خرید گل لاله را نداشت.

گل لاله رنگ‌های زیادی دارد و هر رنگ نماد مفهومی خاص است . لاله‌ی زرد نماد افکار شاد لاله‌ی سفید نماد بخشش و گذشت و لاله‌ی بنفش نشان‌دهنده‌ی وفاداری همیشگی است.داستان شیرین و فرهاد را همه شنیده‌اند زمانی که خبر دروغین مرگ شیرین به فرهاد داده شد او از شدت ناراحتی با تیشه‌ بر فرق سر خود کوبید

و جان سپرد.در قصه‌های کهن فارسی گفته می‌شود که از هر قطره‌ی خون فرهاد یک لاله‌ی سرخ روییده که نماد عشق بی‌پایان و بسیار عمیق است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up