• شناسه خبر : 49455
  • تاریخ انتشار : 20 اسفند 1399 - 02:53

مراسم عطرافشانی و گلباران مزار شهدا به مناسبت ۲۲ اسفند «روز شهدا» در گلزار بهشت فاطمه (س) اردبیل برگزار شد.

تشییع شهید

به مناسبت فرا رسیدن ۲۲ اسفند، روز شهدا، مراسم عطرافشانی و گلباران مزار شهدا با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و فرماندهان انتظامی و نظامی در گلزار بهشت فاطمه (س) اردبیل برگزار شد.

یاسر شاهی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در مراسم روز بزرگداشت شهدا که با حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر اردبیل در سالن ولایت اظهار داشت: وقتی به جهان بینی و آموزه‌های دینی‌مان نگاه می‌کنیم، گل واژه شهادت از عالی‌ترین و آسمانی‌ترین مفاهیم و از همه درجات متعالی‌تر است.

وی با بیان اینکه مقام و منزلت شهدا بارها در قرآن کریم آمده است، عنوان کرد: واقعاً چه منزلت و رازی در منزلت شهید وجود دارد که عقل از درک آن عاجز است طوری که حضرت امام علی(ع) با آن مقام والا وقتی مقام شهادت را درک می‌کنند می‌فرمایند که رستگار شدند.

شاهی افزود: خداوند متعال بقای دین را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌داند و تاریخ نشان داده است که فرهنگ جهاد و شهادت هر زمان غنی بوده و امتی به پیروزی دست یافته که معنای واقعی شهادت را درک کرده است.

مدیرکل بنیاد استان اردبیل با اشاره به سالروز تشکیل بنیاد شهید گفت: حضرت امام(ره) در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ که انقلاب اسلامی با شهادت آغاز شد، گروهی از علما را برای رسیدگی به امور خانواده‌های شهدا مأمور کرد همان گونه که رسول اکرم(ص) در صدر اسلام دستور رسیدگی به خانواده‌های شاهد و جانباز را صادر کردند. در اصل رسیدگی به امور عزیزان شاهد و ایثارگر سیره نبوی است و باید به نحو احسن انجام داد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up