• شناسه خبر : 49491
  • تاریخ انتشار : 21 اسفند 1399 - 10:47

مهریه‌های عجیب همیشه جنجالی و خبرساز بوده‌اند.

ازدواج
به‌ صورت عرفی مهریه نوعروسان تعدادی سکه، سفر زیارتی یا هر دوی این موارد است و تعداد سکه‌ها نیز با توجه به موارد متفاوتی تعیین می‎شود اما چند سال قبل، یک عروس خانم‌ برای این‌ که شوهرش پایش را کج نگذارد، مهریه‌ای مانند قسمتی از بدن شوهر تعیین کرد!

جنجال مهریه‌ای مثل قلب داماد یا دست و پای آنها، باعث شد حقوقدانان به موضوع واکنش نشان دهند و مشخص شد این مهریه‌ها قابل مطالبه نیست. بعد از آن مهریه‌هایی مثل لپ‌تاپ، مرجان‌ دریایی، تابلوی نقاشی و … مد شد. حالا هم مهریه تازه‌عروسی که بیت‌کوین تعیین کرده، خبرساز شده است. این هفته با بررسی تعدادی از مهریه‌های عجیب، شرایط قانونی تعیین مهریه را بررسی کرده‌ایم.

برای سفر تفریحی به شمال رفته بود که مرد آرزوهایش را دید و عاشق او شد. بعد از بازگشت از سفر قرار ازدواج گذاشتند و خیلی زود سر خانه و زندگی‌شان رفتند. هنوز شش ماه نگذشته بود که به اختلاف خوردند.

هر روز جنگ‌ اعصاب و دعوا. سرانجام هم راهی به‌ غیر دادگاه خانواده و طلاق برای پایان دادن به این قهر و دعواها پیدا نکردند.

نیلوفر در جلسه دادگاه به قاضی گفت: فکر می‌کردم مرد رویاهایم را پیدا کردم چون او را در سفر شمال دیدم و زندگی با او را رویایی می‌دیدم ۵۰۰۰ مرجان‌ دریایی را به عنوان مهریه تعیین کردیم.

بعد ازدواج رفتار سعید عوض شد و او دیگر مرا دوست نداشت. تندخو شده بود. هر کاری کردم رفتارش عوض نشد و مجبورم کرد از او جدا شوم. حالا هم مهریه‌ام را می‌خواهم و او باید ۵۰۰۰ مرجان‌ دریایی را بدهد. از مهریه‌ام نمی‌گذرم و باید آن را بدهد. این مهریه به‌ خاطر مالیت نداشتن قابلیت دریافت نداشت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up