• شناسه خبر : 49589
  • تاریخ انتشار : 24 اسفند 1399 - 12:36

مدیرکل آموزش و پرورش استان در آیین تجلیل از مدال‌آوران المپیادهای علمی و برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی دانش‌آموزی که همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، از مدال آوران المپیادی استان با اهدای مدال و لوح سپاس تجلیل کرد.

دانش آموز مدرسه

احمد ناصری در آیین کشوری تجلیل از مدال‌آوران المپیادهای علمی و برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی دانش‌آموزی سال‌ های تحصیلی ۹۸- ۹۷ و ۹۹-۹۸ که با حضور دانش آموزان برگزیده و مدال‌آور در سالن جلسات اداره کل به‌ صورت ویدئو کنفرانس و در بستر شبکه شاد برگزار شد؛ با بیان اهمیت شناسایی، پرورش و حمایت از استعدادهای دانش آموزان، گفت: اجرای «طرح شهاب» در مدارس و تاسیس پژوهش سراهای دانش آموزی از اقدامات مهمی است که در جهت شناسایی استعدادهای خاص دانش آموزان و تقویت و حمایت آنها صورت گرفته است.

ناصری گسترش و پرورش تفکر پژوهش در سطح جامعه بویژه در بین دانش آموزان و ایجاد بستر و فضا برای ابتکار، خلاقیت و نوآوری در سطح مدارس را یکی از ماموریت های مهم آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: برگزاری سالانه المپیادهای علمی و جشنواره های خوارزمی در مقطع متوسطه و جابربن حیان در مقطع ابتدایی از اقداماتی است که در این راستا صورت می گیرد.

وی کسب دانش همراه با مهارت آموزی و کسب تجربه را رمز موفقیت دانش آموزان در مسیر آینده شغلی دانست و گفت: آموزش بر مبنای پژوهش و جستجوگری و مساله شناسی در چارچوب مواجهه با مسائل روز زندگی، مسیر ارزشمندی برای آینده علمی و فرهنگی کشور رقم خواهد زد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کسب رتبه های برتر استان در کنکور و المپیادهای علمی را در تاثیرپذیری و ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان استان موثر شمرد و تصریح کرد: بسط عدالت آموزشی و برنامه ریزی برای شناسایی و پرورش استعدادهای علمی و عملی دانش آموزان استان یکی از اهداف محوری آموزش و پرورش استان در سال های اخیر است.

احمد ناصری ژرف اندیشی توام با عملگرایی و تناسب میان این دو را لازمه تحقق اهداف عنوان کرد و اظهار داشت: برنامه ریزی، زمان بندی گام به گام و تلاش مضاعف، برای تحقق اهداف و دستیابی به موفقیت در هر زمینه ای لازم و ضروری است.

گفتنی است که در این مراسم از زهرا حسینی نیا دارنده مدال طلای المپیاد زیست شناسی سال ۹۹ و مدال نقره سال ۹۸، سالار نصرتی ارشاد دارنده مدال برنز المپیاد تفکر و کارآفرینی و علی اکبر حاجوی دارنده مدال برنز المپیاد سلول های بنیادی کشور در سال ۹۸ با اهدای مدال و لوح سپاس تجلیل بعمل آمد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up