• شناسه خبر : 49597
  • تاریخ انتشار : 24 اسفند 1399 - 12:10

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل گفت: در حال حاضر به مساحت ۲۰۰ هکتار شهرک خصوصی و غیردولتی در مناطق مختلف استان راه‌اندازی شده است.

کارگاه صنعتی

محمد اهلی اظهار کرد: در دو سال اخیر حجم ورود سرمایه‌گذاران به شهرک‌ها و نواحی صنعتی افزایش چشمگیری یافته به طوری که ۲۵ درصد کل قراردادها در تاریخ استان در دو سال اخیر انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این دو سال بیش از ۱۰۰ هکتار زمین برای حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در شهرک‌های صنعتی واگذار شده و حتی در برخی از شهرک‌ها اراضی قابل تملک افزایش یافته است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل ادامه داد: در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل برای استقرار واحدهای صنعتی و به دنبال درخواست سرمایه‌گذاران هزار هکتار زمین پیش‌بینی شده تا بعد از اخذ مجوزهای قانونی و مکان‌یابی در اراضی ملی زیرساخت‌های لازم را در این طرح توسعه‌ای مهیا کنیم.

اهلی افزود: در سفر اخیر وزیر صمت و رئیس سازمان شهرک‌های صنعتی به اردبیل قرار شد تا بلوک سرمایه‌گذاری خارجی به مساحت ۹۵ هکتار برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی تدارک دیده شود.

وی مرزی بودن استان اردبیل را یک مزیت ممتاز برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد و گفت: راه‌اندازی بلوک سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند زمینه و فرصت این کار را مهیا کند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل ادامه داد: در حال حاضر از ۱۹ شهرک و ناحیه صنعتی استان ۱۵ مورد فعال و چهار مورد نیز در مرحله تکمیل برای راه‌اندازی است که صدور مجوزها در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی تسهیل شده است.

اهلی بیان کرد: در صدور مجوزها جزو پنج استان برتر کشور هستیم که تاکنون ۷ فقره مجوز راه‌اندازی شهرک صنعتی غیردولتی در استان صادر شده که نمونه آن شهرک خصوصی آرتاپلاست در نمین است که ۱۴ واحد صنعتی و تولیدی در آن مشغول فعالیت هستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up