• شناسه خبر : 49784
  • تاریخ انتشار : 06 فروردین 1400 - 02:57

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: از ظهر فردا توده هوای سرد و بارشی به مناطق شمالی و مرکزی استان نفوذ کرده و در این مدت احتمال سرما زدگی در باغات و محصولات کشاورزی وجود دارد.

آلودگی هوا

سیاوش محمدی به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بررسی وضعیت جوی استان نشان می‌دهد طی امروز شاهد هوای پایدار همراه با وزش باد در استان خواهیم بود و آسمان استان در این مدت صاف تا قسمتی ابری پیش بینی می‌شود.

وی از نفوذ توده هوای سرد و بارشی از ظهر فردا به استان اردبیل خبر داد و افزود: فعالیت این سامانه از ظهر فردا در منطقه آغاز شده و تا عصر یکشنبه ادامه خواهد داشت و در این مدت هوای ابری همراه با کاهش دما، رخداد مه و بارش باران و برف احتمال می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل به تمرکز بارندگی در مناطق شمالی و بخش‌هایی از مناطق مرکزی استان نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت با کاهش دمای هوا در مناطق مرکزی و جنوبی استان به ویژه در ساعات صبح یکشنبه و دوشنبه هفته آینده احتمال رخداد سرمازدگی باغات دور از انتظار نیست.

محمدی با بیان اینکه این سامانه سرد و بارشی صبح روز دوشنبه از استان خارج می‌شود تصریح کرد: با توجه به شدت بارندگی و کاهش دما هشدار سطح نارنجی شماره ۲ توسط سازمان هواشناسی صادر شده است که شهروندان باید به توصیه‌ها و اخطارهای ارائه شده در این اطلاعیه توجه کامل داشته باشند.

وی در ادامه به توصیف بندهای ارائه شده در هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی پرداخت و افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی و هشدار صادر شده عمده فعالیت این سامانه بارشی در مناطق شمالی استان و شهرستان‌های گرمی و بخش‌هایی از شهرستان مشکین شهر، نمین، سرعین و نیر خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up