بمناسبت گرامیداشت هفته جوان و با همت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های غیردولتی مردم‌نهاد خلخال جاده خلخال - اردبیل از وجود زباله‌ها پاکسازی شد.

پسماند زباله

رئیس اداره ورزش و جوانان خلخال در آیین برگزاری برنامه مردمی پاکسازی زباله‌های جاده خلخال – اردبیل به خبرنگار ایرنا گفت: این حرکت بسیار خوب مردمی بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای گرامیداشت هفته جوان امسال است که با مشارکت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و همچنین سازمان‌های مردم‌نهاد این شهرستان به صورت مطلوب اجرا و مسیر راه از ابتدای وردی شهر تا بالای تپه مشرف به خلخال از وجود زباله‌ها پاکسازی شد.

سیدناصر میرمرسلی با اشاره به اهمیت جاده خلخال – اردبیل ، سرچم و هشجین و عبور این مسیرها از مناطق جنگلی و مرتعی با چشم‌اندازهای زیبا و بکر اظهارکرد: همه ساله شاهد افزایش مسافرت‌های خانوادگی و تورهای مسافرتی به منطقه هستیم که یکی از پیامدهای آن رهاسازی حجم زیادی زباله در حاشیه این جاده‌های زیبا است.

او گفت: پاکسازی و جمع‌آوری زباله‌های رها شده در حاشیه این جاده با توجه به قرار گرفتن در فصل بهار و اوج مسافرت‌های تعطیلات نوروزی و ورود انبوه گردشگران به منطقه و نیز با توجه به مشرف بودن تپه‌های محل عبور جاده به شهر و حرکت و پراکندگی زباله‌ها با وزش باد به سمت مناطق مسکونی خلخال ضرورت داشت.

او بیان کرد: با اجرای برنامه پاکسازی محیط زیست علاوه بر فرهنگ‌سازی زیست محیطی ، مسیری به طول چند کیلومتر از وجود انواع زباله‌های رها شده اعم از کیسه‌ها و بطری‌های پلاستیکی پاکسازی شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان خلخال بیان کرد: برای جلوگیری از ادامه آلودگی‌های زیست محیطی در این مسیر لازم است که تبلیغات پیرامونی با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال با نصب تابلوهای هشداردهنده صورت بگیرد.

مهدی کسایی ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال نیز در این مراسم گفت: با هدف پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی در مسیرهای پرتردد این شهرستان بویژه راه‌های مشترک خلخال به استان گیلان هماهنگی‌های لازم برای هدف‌گذاری ، مسئولیت‌دهی و آگاه‌سازی مسئولان غذاخوری‌ها و ساکنان منطقه و در نظر گرفتن تمهیدات لازم در راستای مدیریت پسماند جاده‌های مشترک با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تالش انجام شده است.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/49914