• شناسه خبر : 49945
  • تاریخ انتشار : 14 فروردین 1400 - 01:22

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با حمایت اعضای جبهه ایستادگی استان اردبیل و جمعی نمایندگان مجلس کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می شود.

مجلس

جمعی از نمایندگان مجلس با حمایت از نائب رئیس مجلس اعلام کردند، وی برای حضور در عرصه انتخابات آماده می شود.

عباس جهانگیر زاده نماینده مردم پارس آباد، بیله سوار و اصلان دوز مغان نیز از نمایندگانی است که بر حمایت از نیکزاد تأکید کرده است.

نیکزاد سیاست‌مدار اصول‌گرا و مدیر اجرایی و نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اردبیل، سرعین، نمین و نیر است. او در اولین هیئت رئیسه مجلس یازدهم به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شد.

نیکزاد در دولت نهم، از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ استاندار اردبیل و در دولت دهم از ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ وزیر مسکن و شهرسازی بود و با حفظ سمت، از ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۰ نیز سرپرستی وزارت راه و ترابری را برعهده داشت؛ در آن مقطع پس از پایان یافتن مهلت سرپرستی نیکزاد در وزارت راه، رهبری با ابقای او در این سمت، موافقت کرد و حکم سرپرستی او را تا پایان خرداد ۱۳۹۰ تمدید کرد.

پس از ادغام دو وزارتخانه، در فاصله سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ نیز بعنوان وزیر راه و شهرسازی فعالیت می‌کرد. او در سال ۱۳۹۱ برای مدتی کوتاه نیز سرپرستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را برعهده داشت. او برادر بزرگتر اکبر نیکزاد ثمرین است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up