• شناسه خبر : 50135
  • تاریخ انتشار : 18 فروردین 1400 - 11:04

استاندار اردبیل گفت: با برگزاری اجتماعات تبلیغات انتخاباتی از سوی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برخورد می شود.

انتخابات

اکبر بهنام جو افزود: برپایی اجتماعات برای تبلیغات علاوه بر غیرقانونی بودن به دلیل عدم مراعات زمان تبلیغات، به شیوع بیماری کرونا نیز می انجامد.

وی بیان کرد: مردم لازم است علاوه بر توجه به پرهیز از شرکت در اجتماعات تبلیغاتی، دورهمی های خانوادگی نیز برگزار نکنند.

استاندار اردبیل به افزایش مبتلایان و بیماران بستری در بیمارستان ها اشاره کرد و افزود: بیشترین علت ابتلای بیماران کرونایی برگزاری دورهمی های خانوادگی اعم از مجالس ختم و عروسی و دید و بازدید های عید بوده است.

بهنام جو با بیان اینکه ۳۲۴ نفر در بیمارستان ها بستری هستند، تصریح کرد: تعداد بستری ها در ۱۰ روز گذشته ۱۳۰ نفر بود که به دلیل بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری به بیش از دو برابر رسیده است.

وی با بیان اینکه نقش انسان در کنترل ابتلا به این ویروس ۸۰ درصد است، گفت: تنها راهکار ارایه شده برای پیشگیری از ابتلا ، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری است که  در صورت توجه به این نکته سلامت فرد حفظ خواهد شد.

بهنام جو از اعمال محدودیت ها در تردد ، برگزاری جلسات و حضور کارمندان در ادارات خبر داد و افزود: بر گزاری جلسات  با ۲۰ نفر به بالا ممنوع بوده و ورود و خروج خودروهای غیربومی و بومی به اردبیل ممنوع است.

وی در پایان خواستار مراقبت از افراد و گروه های دارای بیماری زمینه ای برای کاهش تعداد مبتلایان و جلوگیری از ازدحام در بیمارستان ها شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up