• شناسه خبر : 50317
  • تاریخ انتشار : 22 فروردین 1400 - 11:38

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه بستری روزانه بیماران کرونایی استان اردبیل سه رقمی شد، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند که بیشترین بستری مربوط به شهرستان اردبیل است.

پی سی آر کرونا

«شهرام حبیب زاده» در اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند که بیشترین بستری مربوط به شهرستان اردبیل است و مجموع بیماران بستری شده به رقم ۴۸۹ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: هم اکنون ۷۳ بیمار در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر متخصصان قرار دارد و ۵۸ بیمار نیز پس از بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان ترخیص شده اند.

این مقام مسئول اذعان داشت: متاسفانه طی همین مدت ۸ بیمار به دلیل وخامت بیماری جان خود را از دست داده اند و تاکنون از ابتدای شیوع این بیماری در استان اردبیل ۱۴۹۱ نفر فوت شده اند.

حبیب زاده خاطر نشان کرد: وضعیت شیوع بیماری کرونا در شهرستان های اردبیل و نمین قرمز شد و در شهرستان های پارس آباد، گرمی، بیله سوار، سرعین، خلخال، مشگین شهر، نمین، اصلاندوز وضعیت به رنگ نارنجی و شهرستان های کوثر و نیر در وضعیت رنگ زرد قرار گرفت.

وی ادامه داد: خانواده ها باید مراقب تجمع ها و دورهمی های شبانه باشند زیرا این محافل موجب آلودگی همه افراد خانواده به بیماری کرونا می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان این مطلب که خطر کرونای جهش یافته جدی است و مردم مراقبت های بهداشتی را افزایش دهند، افزود: مردم همچنان باید دقت بیشتری نسبت به کاهش رفت و آمدها و ترددهای بی مورد داشته باشند.

حبیب زاده عنوان کرد: همچنان از شهروندان درخواست می شود تا در رعایت ضوابط بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و شستشوی دست ها و فاصله گذاری اجتماعی همت بیشتری داشته باشند تا زمینه شیوع این بیماری در سطح جامعه کاهش یابد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up