اعلام انصراف کاندیداهای احتمالی شورای اسلامی شهر اردبیل کلید خورده است. برخی‌ها که از مدعیان راهیابی به شورا بودند، خود را کم کم کنار می‌کشند و می‌خواهند در آرامش، رقابت دیگر نامزدها را شاهد باشند.

انتخابات

این کناره گیری‌ها به هر علتی که بوده باشد حتما به خیر و صلاح نامزدهاست. بارها گفته شده عضویت در شورا مسئولیت سنگینی است و باید کسانی که قدرت و توان تحمل بار آن را داشته باشند در عرصه ظاهر بشوند.

مسلما در روزهای آینده نیز ‌بخش دیگری از کسانی که در گام اول ثبت نام نموده‌اند از ادامه راه منصرف خواهند شد و با کاهش تعداد نامزدها امکان بررسی بیشتر و انتخاب افراد اصلح برای مردم و رأی دهندگان فراهم می شود.

کاندیدایی که خود را خدمتگزار مردم می‌داند باید از دادن نشانی‌های غلط در دوران تبلیغ و در جمع خودی و غیر خودی خودداری کند. اگر فلسفه وجودی شورا و وظایف یک عضو پارلمان محلی را بداند، اجازه پرداختن به مسائل حاشیه‌ای را نه به خود و نه به طرفدارانش نمی‌دهد.

نامزدی که با الفبای رقابت در عرصه انتخابات بیگانه باشد، نجاتش را در تخریب رقبا و حرف زدن پشت سر این و آن جستجو می‌کند. مردم به کسانی که نسبت به حیثیت و آبروی دیگران بی‌تفاوت باشند، نمی‌توانند اعتماد بکنند و مسلما کاندیداهایی با این خصوصیات و ویژگی‌ها بازندگان از قبل محسوب می‌شوند.

یکی از معضلاتی که همیشه در ایام انتخابات جامعه با آن مواجه می‌باشد، وعده‌های دروغی است که کاندیداها با قرار گرفتن در جّو انتخابات می‌دهند و به فردا و فرداها و لزوم جوابگویی به افکار عمومی فکر نمی کنند. کاهش این وعده‌ها در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی آرزویی است که امید می‌رود با همت کاندیداها و نظارت مسئولین مربوطه محقق بشود.

و در نهایت همه کاندیداهای شورای اسلامی شهر در وضعیت موجود و شرایط ایجاد شده از شیوع ویروس کرونا لازم است از ترتیب دادن نشست‌های خانگی و دیدارهای چهره به و برنامه‌های مختلف از جمله شام‌های لاکچری در داخل و خارج شهر خودداری نمایند. رعایت این امر، صداقت و پایبندی یک مدعی ورود به پارلمان محلی را می‌تواند به اثبات برساند.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/50323