اطلاعاتی درباره زمین آهن فروشان اردبیل

آهن

در سال ۱۳۶۸ فاز اول بازار آهن فروشان در محدوده میدان بعثت احداث شد.

با گسترش شهر و افزایش جمعیت کلانشهر اردبیل، لزوم انتقال این کاربری به خارج از شهر مطرح شد. در قالب پروژه مشارکتی ۳۸ هکتار زمین در سه راهی کوراییم به عنوان مکان جدید بازار آهن‌فروشان در نظر گرفته شد.انتظار می‌رفت اواخر ۹۴ انتقال بازار آهن‌فروشان به بیرون از شهر اردبیل انجام شود.

در سال ۹۴ شهردار اردبیل از انتقال بازار آهن‌فروشان به خارج از شهر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد. صدیف بدری گفته بود هیچ تعلل و تاخیری در این زمینه از طرف شهرداری قابل قبول نیست.

صدیف بدری با تاکید به اینکه مکان فعلی بازار مشکلات امنیتی، ترافیکی و صوتی به وجود آورده است، تصریح کرد: قرار است با مشارکت بخش خصوصی در ۱۵ هکتار در محل زمین تعیین شده بازار جدیدی احداث شود.

به گفته شهردار وقت اردبیل سال گذشته حصار کشی این محوطه انجام شد و پیش بینی می شود در اردیبهشت سال جاری این پروژه کلنگ زنی شده و تا یک سال یا ۱۸ ماه دیگر احداث شود.

بدری رقم سرمایه گذاری این پروژه مشارکتی را هزار میلیارد ریال عنوان و اضافه کرد: محل فعلی بازار نیز در جلسات مشترک با صاحبان سرقفلی ها تعیین تکلیف خواهد شد تا منافع مشترک تامین شود.

وی با بیان اینکه پروژه های مشارکتی به دو شکل اجرا می شود، ادامه داد: در پروژه مشارکتی یا زمین و پروانه از سوی شهرداری تامین می شود و یا شهرداری در عوارض پروانه مشارکت می کند.

بازار جدید می‌توانست مجهزترین و آبرومند‌ترین بازار آهن‌آلات شمالغرب باشد و مکان فعلی بازار می‌تواند قلب تپنده جدید اقتصادی-اجتماعی-فرهنگی برای کلانشهر اردبیل باشد.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/50326