• شناسه خبر : 50419
  • تاریخ انتشار : 25 فروردین 1400 - 10:18

یعقوب هاشمی عضو شورای شهر اردبیل استعفا داد تا با ترک ساختمان شورای شهر و پارلمان محلی در جایگاه مدیرکلی امور روستایی استانداری اردبیل قرار گیرد.

یعقوب هاشمی

دبیر اول شورای شهر اردبیل ازسمت نمایندگی مردم در پارلمان محلی استعفا داد.

دبیر شورای شهر اردبیل در آخرین اظهارات خود در جایگاه عضو شورای شهر اردبیل اظهار کرد: بنده ارزش و جایگاه شورا را ممتازتر از مدیرکلی می‌دانم چرا که در این شهر ده‌ها مدیرکل وجود دارد اما اعضای شورای شهر ۱۱ نفر هستند که با اعتماد مردم در این جایگاه قرار گرفتند.

بارای اکثریت اعضای شورای شهر اردبیل یعقوب هاشمی که از مخالفان سرسخت شهردار اردبیل در دوره پنجم شورا شهر بود ازسمت خود کناره گیری کرد تا در جایگاه مدیر کل امور روستایی عهده دار مسولیت شود.

هاشمی در آخرین نطق خود در پارلمان محلی اردبیل ضمن عذرخواهی از همکاران خود در شورا گفت: بنده بدون قصد وغرض خاص وشخصی همواره از حق وحقوق مردم دفاع کردم.

دبیر سابق اول شورای شهر اردبیل تصریح کرد: نقد از شهردار را من در شورا باب کردم و هنوز هم جز نقادان شهردار هستم ولی اگر دوباره قرار باشد به انتخاب شهردار رای بدهم یک رای به لطف اللهیان بدهکارم.

وی افزود:من یک روستایی زاده هستم و از اینکه به مسولیت روستاها و خدمت به این طبقه برگشتم خوشحالم.

یعقوب هاشمی با عذرخواهی از همه اعضای شورای شهر تصریح کرد: اگر بی‌ادبی مرتکب شدم، از همه عذر می‌خواهم و همه مردم اردبیل بدانند هیچ‌گونه غرض شخصی را در تصمیم‌گیری‌ها و پیگیری‌ها دخالت ندادم.

وی اضافه کرد: حوزه فعالیت ما توجه به مناطق محروم است ولی قطعاً از شهرداری و شورای شهر اردبیل در جایگاه و منزلت بالا در خدمت‌رسانی به مناطق محروم استفاده کرده و همواره در این جایگاه نیز حافظ حق و حقوق ملت خواهم بود.

هاشمی بیان کرد: اگر نماینده خوب یا بد برای مردم بودم از همه آنها عذر می‌خواهم ولی به خداوند متعال قسم می‌خورم که در این چهار سال جز خدمت به مردم و حفظ و حراست از حق و حقوق آنها به دنبال هیچ قصد و غرضی نبودم.

وی ادامه داد: اگر در دوره آینده عضو شورا می‌شدم، قطعاً به ماندن شهردار اردبیل در این سمت رأی می‌دادم چرا که معتقدم شهردار اردبیل نیز تلاش و کوششی جدی با حفظ روحیه جهادی و سلامت‌محور دارد.

در این جلسه اعضای شورای شهر با اکثریت آرا به استعفای یعقوب هاشمی از مسئولیت شورای شهر اردبیل رأی دادند تا هوشیار به عنوان عضو علی‌البدل راهی پارلمان محلی شود تا در چهار پنج ماه پایانی شورای پنجم مسئولیت نمایندگی مردم را عهده‌دار شود.

وی که از یاران صدیف بدری نماینده اردبیل در مجلس و معاون او در سمت شهرداری اردبیل بود با معرفی و تاکید نماینده اردبیل مسولیت مدیر کلی روستایی را عهده دار شده که سمت وجایگاهی بسیار پایین تر از نمایندگی مردم در پارلمان محلی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up