• شناسه خبر : 50508
  • تاریخ انتشار : 28 فروردین 1400 - 03:23

در سال‎های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، ایرلاین‎های بین‎المللی برای ورود و خروج مسافران به کشورها، قوانین سختگیرانه‎ایی را وضع کرده‎اند. این قوانین با هدف پیشگیری از شیوع کووید-۱۹ وضع شده‎اند و همه مسافران ملزم به اجرای آنها هستند.

در سال‎های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، ایرلاین‎های بین‎المللی برای ورود و خروج مسافران به کشورها، قوانین سختگیرانه‎ایی را وضع کرده‎اند. این قوانین با هدف پیشگیری از شیوع کووید-۱۹ وضع شده‎اند و همه مسافران ملزم به اجرای آنها هستند. در غیر این صورت از ورود و خروج آنها به کشور مورد نظر جلوگیری خواهد شد. برخی از این قوانین کلی بود و برخی دیگر به طور خاص مربوط به کشور مبدا یا مقصد می‎شود. از جمله این قوانین می‎توان به ارائه نتیجه تست کرونا اشاره کرد.  برای مثال نتیجه تست کرونا برای پرواز تنها ۷۲ ساعت قبل از پرواز اعتبار دارد. چنانچه مدت زمان تست بیشتر از زمان تعریف شده باشد، اجازه ورود یا خروج به شما داده نخواهد شد. برای انجام تست کرونا پروازی می‎توانید از خدمات مجموعه هوم کا بهره ببرید. این مجموعه نمونه‎گیری را در منزل یا محل مورد نظر انجام خواهد داد.

R1333

نمونه گیری تست کرونا برای پروازهای داخلی و خارجی چگونه انجام می شود؟

جهت انجام تست کرونا برای پروازهای داخلی و خارجی، نمونه‎گیری از مخاط بینی و حلق انجام خواهد شد. از این نمونه برای انجام تست PCR یا همان تست مولکولی استفاده می‎شود. در این آزمایش ساختار ویروس مورد بررسی قرار می‎گیرد و با درصد بسیار بالایی می‎تواند به تشخیص بیماری کمک کند. برای نمونه‎گیری لازم نیست در ساعات خاصی از روز به آزمایشگاه مراجعه کنید یا رژیم غذایی خاصی داشته باشید. در طی آن از یک سوآپ پنبه‎ایی برای برداشت نمونه استفاده خواهد شد. سوآپ از نظر ساختار بسیار شبیه گوش پاک کن است. یعنی در انتهای آن یک پوشش پنبه‎ایی وجود دارد. طول آن به ۱۵ سانتیمتر می‎رسد.

برای اینکه نمونه عاری از آلودگی باشد، لازم است سواپ به اعماق بینی یا حلق هدایت شود. به نظر می‎رسد وارد شدن یک ابزار نواری شکل به طول ۱۵ سانتیمتر به  حفره بینی و دهان درد داشته باشد. به همین دلیل وقتی صحبت از تست PCR می‎شود، ترسی مبهم شما را فرا خواهد گرفت. خبر خوب این است که در حین نمونه‎گیری دردی را حس نخواهید کرد، اما حسی عجیب را تجربه می‎کنید. تکنسین سوآپ را به مدت ۱۵ ثانیه در انتهای حلق یا بینی به صورت دورانی حرکت خواهد داد.

آیا برای پرواز به تست آنتی بادی کرونا نیاز داریم؟

از تست آنتی بادی به عنوان یکی از آزمایش‎های کرونا یاد می‎شود. در واقع از آن به عنوان تست مکمل استفاده خواهد شد. برای این منظور لازم است از بیمار نمونه خون گرفته شود. جهت انجام این آزمایش لازم نیست ناشتا باشید و در هر ساعتی برای نمونه‎گیری می‎توانید اقدام نمایید.

جهت پروازهای داخلی و خارجی به نتیجه این تست استناد نمی‎شود. چرا که احتمال بروز خطا در آن وجود دارد. در طی آن به بررسی سطح آنتی بادی در بدن پرداخته می‎شود. مثبت بودن نتیجه این آزمایش به این معنا است که آنتی بادی در بدن وجود دارد. اما این احتمال نیز در نظر گرفته می‎شود که آنتی بادی تولید شده، بواسطه بیماری مرتبط ایجاد شده باشد. همچنین نتیجه منفی این تست، یعنی اینکه آنتی بادی در بدن وجود ندارد و فرد به این بیماری مبتلا نشده است. اما این احتمال وجود که ویروس به بدن بیمار حمله کرده باشد، اما بدن فرصت کافی برای تولید آنتی بادی نداشته است. در این حالت سطح آنتی بادی در خون آنقدر کم است که در آزمایش نشان داده نمی‎شود. به همین دلیل ایرلاین‎ها به نتیجه این تست استناد نکرده و آن را پذیرش نمی‎کنند.

R13

برای تست کرونا پروازی به کدام آزمایشگاه ها باید مراجعه کرد؟

برای نمونه‎گیری تست کرونا نمی‎توانید به هر آزمایشگاهی مراجعه نمایید. برای این منظور باید به آزمایشگاه‎هایی مراجعه نمایید که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند. به منظور دسترسی اقشار مختلف جامعه، وزارت بهداشت در سراسر کشور آزمایشگاه‎های خاصی را  به متقاضیان معرفی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‎توانید به ایرلاین مورد نظر مراجعه نمایید. یک راه‎حل ساده‎تر این است که با کارشناسان ما در هوم کا تماس بگیرید و از خدمات تست کرونا در منزل بهره ببرید. این مجموعه با آزمایشگاه‎های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت همکاری دارد.

اگر تست کرونا پروازی مثبت شد چکار کنیم؟

چنانچه نتیجه تست کرونا PCR مثبت باشد، یعنی به این بیماری مبتلا هستید و باید وارد قرنطینه شوید. تا زمانی که بهبودی کامل حاصل نشود، اجازه خروج یا ورود به شما داده نخواهد شد.

اگر به هر دلیلی در فرودگاه کشور مبدا، بدون ارائه نتیجه تست منفی PCR سوار هواپیما شوید. در کشور مقصد تست کرونا از شما گرفته خواهد شد. در صورتیکه پاسخ مثبت باشد، حتما قوانین قرنطینه اعمال خواهد شد. معمولا هزینه قرنطینه و مراقبت، از مسافر گرفته خواهد شد.

نتیجه تست کرونا هواپیمایی چقدر طول می کشد؟

ارائه نتیجه تست کرونا هواپیمایی معمولا در یک بازه زمانی ۱۲ ، ۲۴ ، ۴۸ یا ۷۲ ساعته مشخص خواهد شد. این موضوع به امکانات آزمایشگاه و شرایط بیمار بستگی خواهد داشت. برای اینکه نتیجه تست کرونا هواپیمایی ماهان را در کوتاه‎ترین زمان دریافت کنید، می‎توانید از پکیج‎های مختلف آزمایش PCR هوم کا بهره ببرید . در پکیج تست پی سی آر پروازی، نمونه‎گیری از حلق و بینی انجام می‎شود. این امر سبب می‎شود تا نتیجه آزمایش از اعتبار بیشتری برخوردار باشد. نتیجه تست در بازه زمانی ۱۲ تا ۲۴ ساعته مشخص خواهد شد.

با مراجعه به سایت هوم کا می‎توانید براساس نیاز خود از سایر پکیج‎های تست کرونا نیز بهره ببرید که از آن جمله می‎توان به پکیج تست پی سی آر ۱۲- ۲۴ ساعته  و پکیج تست پی سی آر و آنتی بادی اشاره کرد.

آیا برای انجام آزمایش کرونا پروازی محدودیت زمانی وجود دارد؟

ایرلاین‎ها برای ارائه نتیجه تست کرونا PCR محدودیت زمانی متفاوتی را در نظر گرفته‎اند. معمولا بازه زمانی آنها ۷۲ است اما لازم است برای کسب اطلاعات بیشتر به ایرلاین مورد نظر مراجعه نمایید.

R133

تست کرونا برای پرواز با هوم کا

برای انجام تست کرونا هواپیمایی ترکیش، می‎توانید از خدمات درمانی، آزمایشگاهی و مراقبتی هوم کا بهره ببرید. این مجموعه با آزمایشگاه‎های معتبر در سراسر استان‎های تهران،کرج و مشهد همکاری دارد. کافی است همین حالا با شماره   ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up