• شناسه خبر : 50525
  • تاریخ انتشار : 28 فروردین 1400 - 05:23

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار و اصلاندوز در مجلس گفت: دستگاه‌های حفاری و اکتشاف نفت مغان در ماه آتی نصب می‌شود.

پالایشگاه نفت

عباس جهانگیرزاده با بیان اینکه پیگیری‌ های اساسی برای اکتشاف و استخراج نفت و اجرای این پروژه در مغان انجام شده اظهار داشت: دستگاه‌ های حفاری و اکتشاف نفت مغان در ماه آتی نصب می ‌شود.

وی افزود: با شروع عملیات حفاری و اکتشاف نفت در مغان، نقطه عطفی در شکوفایی و توسعه منطقه و استان رخ خواهد داد و مغان تبدیل به یکی از قطب های نفتی ایران خواهد شد.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با عضویت نفتی مغان در صنعت انرژی کشور، منطقه با سرعت بسوی صنعتی شدن پیش خواهد رفت و این امر با توجه به موقعیت بی ‌نظیر جغرافیایی و ظرفیت ‌ها و قابلیت ‌های بی ‌بدیل دشت مغان، لزوم توسعه زیرساختی منطقه را بیش از پیش قوت بخشیده و اهمیت ویژه و جایگاه منحصر بفرد آنرا که قطب کشاورزی کشور نیز می باشد و با ایجاد بارانداز ریلی می ‌تواند دروازه ورود به قفقاز و اروپا باشد نمایان تر خواهد ساخت.

جهانگیرزاده تصریح کرد: مغان همچنان با قابلیت‌ های بی ‌شمار و نعمت‌ های خدادای و مردم مرزدار خود نقشی موثر در تولید و اقتصاد کشور رقم خواهد زد و بی شک تحولی عظیم در اشتغال و درامد استان و منطقه رقم خواهد خورد.

وی از فراهم شدن زیرساخت ‌های جاده، برق و گاز برای طرح پروژه استخراج، اکتشاف مغان خبر داد و افزود: معارض موجود نیز برطرف شده و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up