• شناسه خبر : 50580
  • تاریخ انتشار : 30 فروردین 1400 - 05:45

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: تلفات تصادفات درون شهری در استان اردبیل نسبت به سال گذشته ۵ درصد کاهش یافت.

تصادف
 سید حجت فتاحی در جلسه بررسی محدودیت های ترافیکی در شورای ترافیک استان اظهار داشت: تلفات تصادفات درون شهری در استان اردبیل در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن ۵ درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به رتبه دوم اردبیل در اجرای طرح‌ های جلوگیری از تخلفات رانندگی حادثه ساز افزود: مطابق با بررسی‌ های انجام گرفته ۹۰ در صد مردم قوانین و مقررات را رعایت می ‌کنند و تنها ۱۰ درصد از رانندگان با انجام حرکات مخاطره آمیز وسیله نقلیه خود باعث افزایش آمار فوتی ‌های رانندگی در استان می ‌شوند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل با بیان اینکه در اردبیل آنچنان که باید به بحث آموزش و مهندسی ترافیک توجه نشده است، افزود: نبود سیستم‌ های هوشمند ترافیکی در سطح شهرهای بزرگ استان، کار پلیس را در انجام وظایف محوله سخت کرده است چرا که این مشکلی اساسی در حل مشکلات ترافیکی و بهره ‌مندی از سیستم هوشمندسازی است که باید مورد توجه واقع شود.
فتاحی در خصوص محدودیت های ترافیکی در سطح شهر تصریح کرد: در تمامی شهرستان‌ های استان تا اطلاع ثانوی تردد خودروها از ساعت ۹ تا ۴ بامداد ممنوع است و معابر و خیابان ‌ها به صورت محسوس و نا محسوس رصد می ‌شود تا اجرای این طرح به صورت موفقیت ‌آمیز اجرا شود و مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.
وی با بیان اینکه مهم ‌ترین هدف از اجرای محدودیت ها مشارکت مردم در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است، گفت: رانندگان متخلف و تخطی ‌کننده از قوانین راهنمایی و رانندگی نیز اعمال قانون می ‌شوند که به همین منظور انتظار می ‌رود در این زمینه همکاری ‌های لازم توسط مردم پابرجا بماند.
در این جلسه همچنین مدیر کل دفتر فنی استانداری اردبیل نیز با بیان اینکه در ایام رمضان و همچنین وضعیت کرونایی با کاهش سفر مواجه هستیم، گفت: باید از این فرصت استفاده بهینه کرد و تصمیم ‌گیری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌ های شهری باید سرعت یابد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up