رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اردبیل گفت: با بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی مصوب شد.

علیرضا غریبی

 

علیرضا غریبی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: در دو جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک پیشنهاد شهرداری در مورد نرخ جدید کرایه تاکسی، اتوبوس‌های شهری و مینی‌بوس‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد برای تاکسی و مینی‌بوس ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل اعمال شده و برای اتوبوس‌ها نیز با افزایش ۵۰ درصدی نرخ‌های جدید اعلام شود.

وی تصریح کرد: اعضای شورای شهر اردبیل برای اتوبوس‌های شهری نرخ مصوب را از ۸۰۰ تومان به یک‌هزار و ۲۰۰ تومان افزایش دادند که البته شهرداری اردبیل موظف شد نسبت به تهیه کارت بلیط و فراهم کردن تجهیزات آن تا خردادماه اقدام لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اردبیل گفت: برای تاکسی‌های عمومی، خطی و همچنین تاکسی ویژه فرودگاه نرخ مصوب با افزایش ۳۵ درصد اعمال خواهد شد به طوری که ورودی هر شهروند به تاکسی یک‌هزار تومان تعیین شده که به ازای هر مسیر اضافه ۵۰۰ تومان نیز به این نرخ افزوده خواهد شد.

غریبی افزود: اعضای شورای شهر اردبیل با در نظر گرفتن تمام جوانب امر و شرایط اقتصادی مردم و همچنین افزایش هزینه‌های صاحبان تاکسی و اتوبوس‌ها نرخ‌های جدید را اعلام کردند تا سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری نرخ‌های جدید را در مناطق مختلف و خود تاکسی‌ها نصب کرده و هرگونه اضافه دریافت با برخورد جدی مواجه شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: هیچ راننده‌ای حق دریافت مبلغ اضافی خارج از نرخ مصوب را نخواهد داشت و به هیچ وجه صاحبان تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها به بهانه نداشتن پول خرد نباید کرایه اضافی از مردم دریافت کنند.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/50645