• شناسه خبر : 50701
  • تاریخ انتشار : 04 اردیبهشت 1400 - 07:27

مدیرکل استاندارد استان اردبیل در تشریح عملکرد یکساله این اداره کل از انجام نظارت و بازرسی جدی‌ بر عملکرد واحدهای تولیدی خبر داد.

شهرخوان
هاشم علایی در جمع خبرنگاران در تشریح عملکرد یکساله این اداره کل در زمینه نمونه‌برداری و آزمون از فرآورده‌های تولیدی استان اظهار داشت: در سال گذشته تعداد ۲۳۲۲ مورد نمونه‌برداری و آزمون توسط کارشناسان اداره کل، کارشناسان شرکت‌های بازرسی و نمونه برداری و آزمایشگاه های تائید صلاحیت شده بخش خصوصی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه هدف از نمونه برداری و آزمون کالاهای تولیدی، ارزیابی انطباق آنها با ضوابط و مقررات استانداردهای ملی است، افزود: در این زمینه میزان تحقق برنامه عملیاتی پیش بینی شده سال۹۹ ، ۹۴ درصد بوده است.
مدیر کل استاندارد استان اردبیل بیان کرد: عمده تولیداتی که مورد نمونه برداری و آزمون قرار گرفته اند، در زمینه های مواد غذایی، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، صنایع سلولزی، مصنوعات طلا، مکانیک و فلزشناسی، خودرو و نیروی محرکه، برق و الکترونیک و مهندسی پزشکی بوده است.
علایی تصریح کرد: این تولیدات توسط کارشناسان اداره کل و همچنین آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد آزمون قرار می گیرند و نتایج آن در سامانه یکپارچه نظارت بر اجرای بارگذاری شده و واحدهای تولیدی نیز می توانند از نتایج نمونه برداری و آزمون فراورده های خود اطلاع حاصل نمایند.
وی افزود: در بازرسی‌ از واحدهای تولیدی بر عملکرد آنها نظارت جدی انجام می شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، تمدید و یا در صورت عدم رعایت ضوابط فنی استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود.
مدیر کل استاندارد استان اردبیل بیان کرد: در صورت عدم انطباق مشخصات محصولات تولیدی با استانداردهای ملی، مطابق مقررات سازمان ملی استاندارد ایران با واحدهای متخلف برخورد قانونی می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up