رئیس دانشگاه علوم پرشکی استان اردبیل گفت: ۳ شهرستان اردبیل همچنان در وضعیت قرمز هستند.

پی سی آر کرونا

 

شهرام حبیب‌ زاده در رابطه با آخرین وضعیت کرونایی استان اظهار داشت: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون ۳شهرستان پارس آباد، مشگین‌ شهر و خلخال در وضعیت قرمز هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شیب منحنی شیوع بیماری ویروسی کرونا در استان اردبیل رو به نزول است، افزود: شهرستان‌ های اردبیل، گرمی و بیله سوار در وضعیت نارنجی و شهرستانهای نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: مسئله عادی‌ انگاری در حال حاضر به یک معضل جدی تبدیل شده است و نگرانی‌ ها در شرایطی افزایش پیدا می‌ کند که برخی‌ ها قصد جدی گرفتن بیماری را ندارند.

حبیب‌ زاده تصریح کرد: با اجرای طرح واکسیناسیون شرایط سختی را پشت سر خواهیم گذاشت که در این زمینه رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی بیش از پیش حائز اهمیت است و نیاز است در این زمینه تلاش ما رسیدن به یک وضعیت مناسب و مطلوب است.

وی افزود: ما از تک تک امکانات موجود در راستای خدمات‌ رسانی به بیماران استفاده می‌ کنیم و از مردم عزیز خواستار رعایت محدودیت‌ ها با شدت هر چه بیشتر هستیم چرا که هرگونه سهل‌ انگاری در رعایت موارد بهداشتی منجر به آسیب دیدن تعداد زیادی از مردم می‌ شود.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/50808