• شناسه خبر : 50823
  • تاریخ انتشار : 08 اردیبهشت 1400 - 10:49

باند حرفه ای سرقت شامل ۲ مرد و یک زن توسط پلیس متلاشی شد.

حوادث

اردیبهشت ماه امسال باند ۳ نفره سرقت شامل یک زن و ۲ مرد با شیوه و شگرد های پلیسی در غرب تهران توسط ماموران کلانتری ۱۰۸ نواب بازداشت شدند.

مردی با مراجع به پلیس به دلیل سرقت گوشی خود شکایتی تنظیم کرد. او ماجرای به سرقت بردن گوشی خود را در گفتگو با خبرنگار رکنا اینطور بیان کرد : «در خیابان هاشمی بودم که ناگهان تلفنم زنگ خورد پسرعمه ام بود؛ خبر فوت یکی از عزیزانم را به من داد در شوک این خبر تلخ بودم که در یک لحظه تلفن همراهم توسط ۲ سارق با موتورسیکلت به سرقت برده شد.»

سرقت تلفن همراه از دختر تهرانی در نیمه شب

چندی نگذشت که یک زن پس از به سرقت رفتن گوشی دخترش به نام الهام جلوی آرایشگاه زنانه ای در غرب تهران شکایتی نزد پلیس تنظیم کرد. این زن جوان به خبرنگار رکنا گفت : « نیمه شب بود دخترم که کارش در آریشگاه تمام شد به من زنگ و گفت با تاکسی اینترنتی به خانه می‌آیم اما تماس تلفنی اش با من قطع شد. گوشی دخترم توسط ۲ مرد سارق با موتورسیکلت روبه روی آرایشگاهی به سرقت برده شد.»

بازداشت سارقان حرفه ای در غرب تهران

ماموران کلانتری ۱۰۸ نواب با شیوه و شگرد های خاص پلیسی موفق به دستگیری ۳ سارق حرفه ای شامل یک زن و ۲ مرد شدند. پلیس پس از تحقیقات خود متوجه شد که یکی از سارقان دارای سوابق متعدد کیفری و با وثیقه سنگین از زندان آزاد شده است.

یکی از سارقان حرفه ای به خبرنگار رکنا گفت : پول نیاز داشتم و به همین دلیل با موتوری که الان دست پدرم است شروع به سرقت تلفن های همراه در غرب تهران با دوستم کردم. چندی بعد با دختری آشنا شدم که آریشگر بود، تصمیم گرفتیم باهم شروع به همکاری کنیم.

سارق حرفه ای در ادامه گفت: «این دختر آمار طعمه های آرایشگاه را به من می داد که از آن ها جلوی آرایشگاه سرقت می‌کردیم، بعضی موقع ها هم در خیابان های غرب تهران دنبال سوژه می گشتیم تا گوشی سرقت کنیم. شیطان وسوسه ام کردم و در حال حاضر پشیمان هستم.»

زن آرایشگر تهرانی پس از دستگیری توسط ماموران پلیس در گفتگوی اختصاصی به خبرنگار رکنا گفت : «پسرجوان به من در اینستاگرام پیشنهاد سرقت را داد. برنامه ریزی دقیقی کرده بودیم؛ پس از شناسایی طعمه ها آن ها را تا بیرون آرایشگاه همراهی می‌کردم. این درحالی بود که مشخصات زنان جوان را به ۲ همدستم که در کمین مالباختگان نشسته بودند اطلاع می‌دادم و ۲ پسر جوان نیز با نقشه از قبل تعریف شده در چشم به هم زدنی اقدام به سرقت موبایل زنان در جلوی این آریشگاه زنانه می کردند. چند بار پشیمان شدم اما به دلیل نیاز مالی این کار دوباره انجام دادم.»

متهمان پس از اعتراف به سرقت های متعدد موبایل قاپی با تشکیل پرونده به دادسرا اعزام شدنددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up