رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: شورا و شهرداری در سال‌های اخیر در بحث عمران و آبادانی مصلی امام خمینی شهر اردبیل پشتیبان و حامی اصلی بوده است.

 

حسین افسانه

 

حسین افسانه در یکصدوچهل و چهارمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: از محل ماده ۱۶ و با موافقت اعضای شورای شهر قرار شد همچون سال‌های گذشته مساعدت مالی به تکمیل پروژه عمرانی مصلی اردبیل انجام شود که رقم مصوب نیز ۱۵۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به لایحه شهرداری اردبیل در مورد خرید زمین در منطقه میراشرف با هدف تبدیل این زمین به پارک و توسعه فضای سبز خاطرنشان کرد: با خرید ۵٫۵ هکتار زمین در قالب سند رسمی و نسق زراعی به ارزش ۴ میلیارد و ۱۵۴ میلیون تومان قرار شد شهرداری این مکان را که قبلا به محل دپوی پسماند این منطقه تبدیل شده بود به پارک و فضای سبز مناسب تبدیل کند تا اهالی منطقه از آن استفاده کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل افزود: در بررسی این لایحه در کمیسیون برنامه و بودجه ابهاماتی وجود داشت که ما سعی کردیم این ابهامات را برطرف کنیم و به رغم برخی از حاشیه‌سازی‌ها ما سعی کردیم به صورت شفاف و روشن مسایل و موضوعات مطرح شده را مورد رصد و پیگیری قرار دهیم.

افسانه ادامه داد: نهاد شوراها به رغم همه نقص و کاستی در دو دهه فعالیت خود به کاهش نظام بروکراسی اداری کمک کرده به طوری که ما در کمتر از یک هفته به لوایح و طرح‌های شهرداری رسیدگی و با دقت در کمیسیون‌های مختلف سعی داریم به شکل شفاف و روشن موضوعات را بررسی کرده و نظر کارشناسی را اعلام کنیم.

وی بیان کرد: بنده به صراحت اعلام می‌کنم که تمام تلاش اعضای شورای شهر در بررسی لوایح و طرح‌ها بر این است تا منافع شهر و شهروندان را در چارچوب قوانین و مقررات در نظر بگیرد و با رفع ابهامات احتمالی زمینه‌ای را فراهم کند تا همه طرفین به حق و حقوق واقعی خود برسند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: در این پرونده برخی مسایل نظیر نحوه تغییر کاربری زمین مورد نظر از زراعی به محدوده شهری و قیمت زمین و ابهامات موجود مطرح بود که ما در حد وسع و توان سعی کردیم ابهامات را برطرف کنیم تا زمینه تصمیم‌گیری درست و منطقی توسط اعضای شورای شهر فراهم آید.

افسانه اصل این معامله را به نفع شهر و شهروندان اعلام و تصریح کرد: سوالی که مطرح است اینکه چرا باید معاوضه در این پرونده در قبال واگذاری واحدها از مجتمع تجاری شهریار اتفاق بیفتد و مهمتر از آن عده‌ای توصیه و ورود نیکزاد نماینده اردبیل در این پرونده را مطرح کردند در حالی که بعید است نماینده‌ای بخواهد در این زمینه توصیه و یا سفارشی را به اعضای شورای شهر داشته باشد.

وی اظهار کرد: بنده با کسی خصومت شخصی ندارم و خدا را شاهد می‌گیرم که در بررسی لوایح دیدگاه‌های کارشناسی را مطرح کرده و سعی در رفع ابهامات دارم و به هیچ وجه به حواشی موضوع نظری ندارم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل از شهردار اردبیل خواست؛ در انجام این توافق با دقت بیشتر اقدام کرده و از محل خرید این زمین نسبت به احداث پارک محله میراشرف براساس بودجه مصوب سالانه اقدام عملیاتی را هرچه سریعتر آغاز کند.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/50853