• شناسه خبر : 50863
  • تاریخ انتشار : 09 اردیبهشت 1400 - 01:17

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان اردبیل گفت : مسیر گردشگری سرعین – آلوارس به طول ۱۰ کیلومتر تعریض و بهسازی می‌شود.

جاده بزرگراه

محبوب حیدری روز پنجشنبه در بازدید از مسیر گردشگری سرعین – آلوارس افزود: این پروژه با عنوان بهسازی و ارتقای مسیر گردشگری سرعین – آلوارس به راه اصلی و با هدف سهولت دسترسی به منطقه گردشگری آلوارس به طول ۱۰ کیلومتر اجرا می‌شود.

وی گفت: امسال بهسازی ۷ کیلومتر از این پروژه در دستور کار است و سه کیلومتر باقی مانده هم در سال آینده بهسازی می‌شود.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: اعتبار موردنیاز برای تکمیل این پروژه بالای ۵۰۰ میلیارد ریال است و امیدواریم با تامین اعتبار مورد نیاز پروژه ، قطعاتی از آن تکمیل و شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

وی گفت: در تامین اعتبار موردنیاز بسیاری از پروژه‌های راه‌سازی مشکلی وجود ندارد و در این زمینه برخی موارد جابجایی تاسیسات زیربنایی و خدماتی در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه اجرای سریع پروژه‌های راه‌سازی مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار گرفته است، افزود: چهار بانده کردن راه‌های اصلی با جذب اعتبار مورد نیاز در این استان برنامه‌ریزی شده است.

وی بیان کرد: هم‌اکنون عملیات آسفالت‌ریزی و زیرسازی پروژه‌های اجرایی در استان با روند مناسبی در حال اجراست و هیچ مشکلی هم به لحاظ فنی و مالی در این پروژه‌ها وجود ندارد.

حیدری ادامه داد: در سه سال اخیر بیش از ۷۰۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان اردبیل برای ارتقا به بزرگراه دارای ردیف ملی شده که بیانگر توجه دولت به توسعه بزرگراهی است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل به بهره‌برداری رسیده است، اظهارکرد: جاده اردبیل – سرچم به طول ۱۷۸ کیلومتر، اردبیل- مشگین‌شهر بطول ۹۰ کیلومتر و اتصال آن به اهر، اردبیل – آستارا و احداث تونل دوم آن و همچنین احداث بزرگراه نیر – سراب از جمله پروژه‌های بزرگراهی استان است که در حال اجرا می‌باشد.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

منطقه نمونه گردشگری آلوارس ، در ۲۴ کیلومتری شهر سرعین با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی واقع شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up