• شناسه خبر : 50867
  • تاریخ انتشار : 09 اردیبهشت 1400 - 01:36

استاندار اردبیل گفت: با رعایت موارد بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی سرعت شیوع بیماری کرونا در سطح استان به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو در جریان سفر به شهرستان پارس‌آباد و شرکت در رزمایش بسیجیان قرارگاه شهید سلیمانی این شهرستان اظهار داشت: این رزمایش با هدف آگاه‌سازی مردم و نشان دادن همدلی و هماهنگی انجام می‌یابد و اکنون در این شهرستان با بهبودی برخی از بیماران کرونایی وضعیت سیر نزولی را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ نفر از مردم هم در منازل خود قرنطینه هستند، عنوان کرد: اعضای پایگاه مقاومت بسیج به این بیماران سرکشی می‌کنند و در کنار این مسائل از مردم شهرستان و استان تقاضا می‌شود همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار اردبیل از افرادی که تست آنها مثبت اعلام شده، خواست در خانه بمانند و فاصله اجتماعی خود را از سایر اعضای خانواده خود رعایت کنند که با رعایت این موارد سرعت شیوع این بیماری در سطح استان به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

وی از بازگشایی بازار شهرستان پارس‌آباد در صورت تغییر وضعیت قرمز به نارنجی و زرد در هفته آینده خبر داد و افزود: در بازدید از بیمارستان‌های شهرستان نیز مشکلی مشاهده نشد و کادر درمان با آرامش کار خود را انجام می‌دهند.

بهنامجو ادامه داد: استان اردبیل جزو استان‌های آخری بود که شیوع و انتشار بیماری کرونا در پیک چهارم را شروع کرده و به وضعیت قرمز در آمد، اما با همکاری و همدلی همه دستگاه های اجرایی و رعایت مردم مرکز استان در ردیف چهار استانی بود که از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی تبدیل شده و محدودیت های اعمال شده برای صنوف نیز کاهش یافت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up