• شناسه خبر : 50887
  • تاریخ انتشار : 09 اردیبهشت 1400 - 04:48

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: منع تردد غیرضرور شبانه در شب‌های قدر لغو می‌شود.

پلیس ترافیک

 

سرهنگ سیدحجت فتاحی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به جهت انجام مراسمات احیاء، اعمال قانون تردد غیر ضروری شبانه ‌وسایط نقلیه در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان انجام نخواهد شد.

وی افزود: مهم‌ترین هدف از اجرای محدودیت‌های تردد شبانه از ۹ شب تا ۴ صبح، مشارکت مردم در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بود که قانون لغو محدودیت صرفا در ایام شب‌های قدر اجرا خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل بیان کرد: بنا به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، در شب‌های قدر اجرای طرح محدودیت تردد شبانه لغو می‌شود و بنابراین دیگر جریمه‌ای از سوی پلیس اعمال نخواهد شد.

فتاحی استان اردبیل را فقیرترین استان در نصب تجهیزات هوشمند و همچنین دستگاه پلاک‌خوان اعلام کرد و افزود: ضرورت دارد هر چه سریعتر اتاق مانیتورینگ و دستگاه‌های هوشمند در استان برای کنترل ترافیک به بهره‌برداری برسد تا حضور فیزیکی پلیس در معابر و میادین به حداقل برسد.

وی از شهروندان خواست که ترددهای خود را مدیریت کرده و از انجام سفرهای غیرضروری به خصوص در هسته مرکزی شهر خودداری کنند و افزود: بحث انضباط ترافیکی و کاهش تلفات رانندگی در کنار ارتقا فرهنگ ترافیکی و اطلاع‌رسانی این امر بسیار حائز اهمیت است که اصحاب رسانه در این حوزه و امر اطلاع‌رسانی پیشگام و پیشقدم عمل کرده‌اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up