• شناسه خبر : 50939
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1400 - 05:36

استاندار اردبیل گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در اردبیل از امروز آغاز شده و افراد دارای بیماری زمینه‌ای در مرحله سوم مورد واکسیناسیون قرار خواهند گرفت.

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل در این بازدید اظهار داشت: ریشه‌کردن کردن کامل ویروس کرونا با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون گروه‌های هدف جزو اولویت‌های اساسی است که در این زمینه استفاده از ماسک جزو ضرورت‌های اساسی است و همچنان باید در صدر برنامه‌ها قرار گیرد.

وی بیان کرد: از مردم و مسئولان انتظار داریم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نیز همکاری در قرنطینه افراد در منازل شرایط پایدار و باثبات کرونایی را در استان فراهم کنند که در این راستا همکاری اصناف و بازاریان بسیار حائز اهمیت است، چرا که علی‌رغم فشار اقتصادی یکی از راهکارهای اساسی تعطیلی اصناف است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در اردبیل از امروز آغاز شده و افراد دارای بیماری زمینه‌ای در مرحله سوم مورد واکسیناسیون قرار خواهند گرفت که به همین منظور تمهیدات لازم به عمل آمده و درصدد هستیم بعد از غربالگری و شناسایی این افراد واکسیناسیون را با موفقیت اجرا کنیم.

بهنامجو ادامه داد: خوشبختانه وضعیت اردبیل از قرمز به نارنجی تبدیل شده و تعداد بستری‌ها نیز کاهش یافته که درصدد هستیم با تلاش کادر درمان و بسیجیان و نیز همکاری خود مردم هر چه سریع‌تر وضعیت را به شرایط باثبات رسانده و آگاهی مردم را نسبت به کنترل وضعیت افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: سیر نزولی وضعیت کرونا در استان اردبیل محقق شده و در این زمینه تاکنون تلاش‌های بسیاری انجام یافته تا بتوانیم به تمامی اهداف خود دست یافته و مشکلات و موانع موجود در این زمینه را برطرف‌سازی کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up